ثور 20, 1400 23:28 Asia/Kabul

همزمان با اتمام ضرب‌الاجل گروه‌های مقاومت فلسطین، منابع خبری از حمله به خودروهای نظامی رژیم صهیونیستی در شمال باریکه غزه و شلیک ده‌ها موشک به سمت قدس اشغالی خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری فلسطینی سما، در یکی از حملات، یک خودرو نظامی رژیم صهیونیستی در شمال باریکه غزه هدف یک موشک ضدزره قرار گرفت.

گروه سرایا السلام، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در بیانیه‌ای کوتاه مسئولیت این حمله به خودرو نظامی اسرائیل را بر عهده گرفت و گفت این حمله در شرق غزه با موشک کورنت انجام شده است. 

در اطلاعیه سرایا السلام آمده است که موشک دقیقا به هدف اصابت کرده است. 

منابع رسانه‌ای رژیم صهیونیستی نیز این حمله موشکی را تأیید کردند.

وبگاه خبری 0404 اعلام کرد که یک جیپ اسرائیلی هدف یک موشک ضدتانک قرار گرفته و یک صهیونیست نیز مجروح شده است. 

همزمان با این حمله، شاخه نظامی جهاد اسلامی همچنین اعلام کرد که با 30 فروند راکت شهرک صهیونیستی سدیروت را نیز هدف قرار داده است.

فرماندهی اتاق مشترک گروه‌های مقاومت فلسطین عصر امروز (دوشنبه) در بیانیه‌ای به رژیم صهیونیستی هشدار داد تا ساعت شش امروز (به وقت محلی) نیروها و متجاوزان به مسجد الاقصی و محله شیخ الجراح را از محل خارج و تمام افراد بازداشت‌ شده را آزاد کند.

مطابق این گزارش، پس از ضرب‌الاجل گروه‌های مقاومت، رسانه‌های صهیونیستی از باز کردن درب‌های پناهگاه‌ها در جنوب فلسطین اشغالی و تغییر مسیر هواپیماهای فرودگاه «بن‌گوریون» خبر دادند.

در همین حال، منابع فلسطینی خبر دادند ارتش این رژیم بزرگترین رزمایش نظامی تاریخ خود را که از دیروز یکشنبه آغاز شده بود، در پی بالا گرفتن درگیری‌ها در قدس به حالت تعلیق درآورده است.

طبق گزارش منابع فلسطینی، «آویو کوخاوی» رئیس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی به نیروهای این رژیم دستور داده است که خود را برای هرگونه تنش احتمالی آماده کنند.

منابع صهیونیستی هم خبر دادند کابینه امنیتی این رژیم تا ساعتی دیگر تشکیل جلسه خواهد داد.

در همین حال، جنبش جهاد اسلامی فلسطین در بیانیه‌ای خواستار اعلام آماده‌باش عمومی و برپایی راهپیمایی‌های خشم در سراسر فلسطین و اردوگاه‌های پناهندگان و آوارگان فلسطینی به منظور حمایت از مردم قدس و حمایت از «انتفاضه رمضان» شد.

در بیانیه جنبش جهاد اسلامی فلسطین آمده است: ما تاکید می‌کنیم کارزاری که آتش آن را تروریسم صهیونیستی در قدس شعله‌ور کرده است، به سمت خودش بازمی‌گردد و زبانه‌های آن شهرک‌سازی‌ها و یهودی‌سازی قدس را هدف خواهد گرفت.

جهاد اسلامی تاکید کرد ملت فلسطین و مقاومت دلیرانه آن هرگز اجازه نخواهد داد برنامه شهرک‌سازی، یهودی‌سازی و تروریسم در سرقت زمین‌ها و حمله به مقدسات موفق باشد.

با آغاز ماه مبارک رمضان، جنایت نظامیان اسرائیلی علیه فلسطینی‌های ساکن قدس افزایش یافته است. 

رژیم اسرائیل درصدد است با آواره کردن شهروندان فلسطینی ساکن قدس، منازل آنها را مصادره کند که این موضوع سبب درگیری نظامیان اسرائیلی با شهروندان فلسطینی و زخمی شدن صدها فلسطینی ساکن مناطق مختلف قدس از جمله منطقه شیخ الجراح شد. 

صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) روز گذشته اعلام کرد 29 کودک از جمله یک کودک شیرخواره در میان زخمی‌ها هستند.

کلیدواژه