ثور 20, 1400 23:30 Asia/Kabul
  • شهادت 9 نفر در حمله رژیم صهیونیستی به غزه
    شهادت 9 نفر در حمله رژیم صهیونیستی به غزه

 وزارت بهداشت باریکه غزه، اعلام کرد که در پی حمله صهیونیست‌‌ها به این باریکه 9 تن از جمله 3 کودک به شهادت رسیده‌‌اند.

به گزارش رادیو دری به نقل از فارس، بر اساس بیانیه شامگاه دوشنبه وزارت بهداشت باریکه غزه، ۹ شهید از جمله سه کودک و تعدادی مجروح به بیمارستان «بیت حانون» در شمال نوار غزه منتقل شده‌اند.

پیش از این، منابع خبری از شهادت سه کودک در پی حمله صهیونیست‌ها به باریکه غزه خبر داده بودند.

پس از حمله موشکی گروه‌های مقاومت فلسطین به مواضع ارتش رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی و شهرک‌های صهیونیست‌‌ نشین اطراف غزه، صهیونیست‌ها با حمله خمپاره‌ای به بخش‌هایی از باریکه غزه، غیرنظامیان را هدف قرار دادند.

فرماندهی اتاق مشترک گروه‌های مقاومت فلسطین عصر امروز (دوشنبه) در بیانیه‌ای به رژیم صهیونیستی هشدار داد تا ساعت شش امروز (به وقت محلی) نیروها و متجاوزان به مسجد الاقصی و محله شیخ الجراح را از محل خارج و تمام افراد بازداشت‌ شده را آزاد کند.

همزمان با اتمام ضرب‌الاجل گروه‌های مقاومت فلسطین، منابع خبری از حمله به خودروهای نظامی رژیم صهیونیستی در شمال باریکه غزه و شلیک ده‌ها موشک به سمت قدس اشغالی خبر دادند.

در یکی از حملات، یک خودرو نظامی رژیم صهیونیستی در شمال باریکه غزه هدف یک موشک ضدزره قرار گرفت.

گروه سرایا السلام، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در بیانیه‌ای کوتاه مسئولیت این حمله به خودرو نظامی اسرائیل را بر عهده گرفت و گفت این حمله در شرق غزه با موشک کورنت انجام شده است. 

در اطلاعیه سرایا السلام آمده است که موشک دقیقا به هدف اصابت کرده است. 

منابع رسانه‌ای رژیم صهیونیستی نیز این حمله موشکی را تأیید کردند.

وبگاه خبری 0404 اعلام کرد که یک جیپ اسرائیلی هدف یک موشک ضدتانک قرار گرفته و یک صهیونیست نیز مجروح شده است. 

همزمان با این حمله، شاخه نظامی جهاد اسلامی همچنین اعلام کرد که با 30 فروند راکت شهرک صهیونیستی سدیروت را نیز هدف قرار داده است.

عامل این درگیری‌های جدید، افزایش جنایت‌های نظامیان اسرائیلی علیه فلسطینی‌های ساکن قدس از آغاز ماه مبارک رمضان تاکنون است.

رژیم اسرائیل درصدد است با آواره کردن شهروندان فلسطینی ساکن قدس، منازل آنها را مصادره کند که این موضوع سبب درگیری نظامیان اسرائیلی با شهروندان فلسطینی و زخمی شدن صدها فلسطینی ساکن مناطق مختلف قدس از جمله منطقه شیخ الجراح شد. 

صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) روز گذشته اعلام کرد 29 کودک از جمله یک کودک شیرخواره در میان زخمی‌ها هستند.

کلیدواژه