ثور 23, 1400 08:09 Asia/Kabul
  • حملات شدید رژیم صهیونیستی به مناطق مختلفی در نوار غزه
    حملات شدید رژیم صهیونیستی به مناطق مختلفی در نوار غزه

رسانه‌های فلسطینی از بمباران شدید مناطقی در شمال و مرکز نوار غزه توسط رژیم صهیونیستی خبر دادند.

به گزارش فلسطینی شهاب؛  منابع خبری در نوار غزه  اعلام کردند، رژیم صهیونیستی از دقایق نخست بامداد امروز پنجشنبه، به شدت مناطق مختلفی را در شمال، مرکز و جنوب نوار غزه هدف حملات هوایی و توپخانه‌ای  قرار داده است.

این منابع با اشاره به تمرکز حملات اسرائیل بر زیرساخت‌ها و جاده‌های مهم نوار غزه افزودند: ساختمان بانک ملی اسلامی، ستاد امنیت داخلی در حوالی میدان تعلیم در شمال نوار غزه و دیگر مؤسسات مالی دراین منطقه  هدف حملات صهیونیست‌ها قرار گرفته است.

همچنین هواپیماهای دشمن اسرائیلی مناطق مختلفی را در نوار غزه از جمله «جبالیا» و «شیخ زاید» را هدف قرار داده اند.

اتاق عملیات مشترک گروه‌های مقاومت فلسطینی نیز اعلام کرد کرد، رژیم صهیونیستی بخاطر هدف قرار دادن غیرنظامیان در نوار غزه، هزینه سنگینی را پرداخت خواهد کرد.

قدس اشغالی و برخی دیگر از شهرهای فلسطین از ماه مبارک رمضان  شاهد درگیری نظامیان صهیونیست با تظاهر کنندگان و نمازگزاران فلسطینی در اعتراض به ادامه جنایات و طرح‌های یهودی‌سازی رژیم صهیونیستی  بوده است.

دور جدید درگیری میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی از روز دوشنبه و پس از پایان ضرب‌الاجل مقاومت به تل‌آویو مبنی بر لزوم پایان تجاوزات این رژیم در قدس و مسجدالاقصی آغاز شده است.

بنابر اعلام وزارت بهداشت فلسطین  شمار شهدای حمله رژیم اسرائیل به نوار غزه تا روز گذشته، چهارشنبه، به ۵۶ نفر رسیده که در میان آنها ۱۴ تن کودک و پنج زن وجود دارند. همچنین تعداد مجروحان به ۳۳۵ نفرافزایش یافته است.

بنا بر گزارش منابع صهیونیستی، طی  سه روز گذشته حدود ۱۰۰۰ موشک و راکت به سمت فلسطین اشغالی شلیک شده است و حداقل پنج صهیونیست در این حملات به هلاکت رسیده و بیش از ۱۰۰ نفر از آنها نیز مجروح شده‌اند.

کلیدواژه