ثور 24, 1400 11:59 Asia/Kabul
  • نوار غزه زیر بمباران ۱۶۰ جنگنده رژیم صهیونیستی
    نوار غزه زیر بمباران ۱۶۰ جنگنده رژیم صهیونیستی

ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد، در حملات بامدادی امروز جمعه به نوار غزه، ۱۶۰ جنگنده اهداف متعددی در شمال غزه را بمباران کردند.

به گزارش تایمز اسراییل،  ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد ، صدوشصت جنگنده در عرض فقط ۴۰ دقیقه، حدود ۴۵۰ موشک به ۱۵۰ هدف در شمال نوار غزه شلیک کردند.

سخنگوی ارتش رژیم  اسرائیل با بیان اینکه عملات شب گذشته بزرگترین حملات طی درگیری‌های چند روز اخیر به نوار غزه بود، گفت، علاوه بر تجاوز هوایی جنگنده‌های رژیم صهیونیستی، تانک‌ها و توپخانه‌های این رژیم نیز طی شب گذشته حملات شدیدی را به مردم بی‌گناه نوار غزه انجام دادند.

سخنگوی ارتش این رژیم با بیان اینکه نیروی زمینی هنوز عملیات علیه نوار غزه را آغاز نکرده و فعلا در مناطق مرزی مستقر هستند، گفت ۵۰۰ گلوله توپخانه و ۵۰ گلوله تانک در عرض یک ساعت،  فلسطینیان را هدف گرفتند.

در این بیانیه با اذعان به اینکه سامانه‌های پدافندی «گنبد آهنین» فقط توانستند چند ده فروند از این موشک‌ها و راکت‌ها را رهگیری کنند، آمده است  تعداد زیادی از آنها به مناطق پرجمعیت در شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطرف غزه برخورد کرده است.

درگیری میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی از روز دوشنبه و پس از پایان ضرب‌الاجل مقاومت به تل‌آویو مبنی بر لزوم پایان تجاوزات این رژیم در قدس و مسجدالاقصی آغاز شده است.

وزارت بهداشت نوار غزه امروز اعلام کرد که تا این لحظه، شمار قربانیان حملات ددمنشانه صهیونیست‌ها به ۱۱۹ شهید از جمله ۲۷ کودک و ۱۱ زن رسیده است. همچنین بیش از ۶۰۰ فلسطینی تا کنون مجروح شده اند.

با این حال«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم  صهیونیستی امروز تهدید کرد حملات به نوار غزه را تا «زمانی که لازم باشد» ادامه می‌دهند

کلیدواژه