ثور 28, 1400 15:43 Asia/Kabul
  • اعتصاب سراسری در تمامی شهرهای فلسطین در حمایت از غزه و قدس
    اعتصاب سراسری در تمامی شهرهای فلسطین در حمایت از غزه و قدس

شهرهای واقع در کرانه باختری و سرزمین های اشغالی ۱۹۴۸ از صبح امروز سه شنبه شاهد اعتصاب سراسری فلسطینی‌ها در اعلام همبستگی با مردم غزه و بیت‌المقدس است.

به گزارش رادیو دری، اعتصاب سراسری در شهرهای واقع در کرانه باختری و مناطق اشغالی ۱۹۴۸  آغاز شده و فلسطینی‌ها در حمایت از قدس و غزه و محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی دست از فعالیت و کار کشیده‌اند.

تمامی فعالیت‌های صنفی، تجاری، آموزشی (از جمله مؤسسه‌های خصوصی و دولتی،) مدارس، دانشگاهها و بانک های فلسطینی در این اعتصاب شرکت کرده‌اند. این کمپین با شعار «اعتصاب از بحر تا نهر» به دعوت رهبران گروههای مقاومت آغاز شده است.

روزنامه صهیونیستی یدیعوت احارانوت نوشت، پیش‌بینی می‌شود با اعتصاب رانندگان اتوبوس‌ها، هرج و مرج بزرگی در مناطق اشغالی ۱۹۴۸ ایجاد شود. همچنین احتمال درگیری‌های شدید میان فلسطینی‌ها و نیروهای رژیم صهیونیستی در نقاط ایست و بازرسی در کرانه باختری و اراضی ۱۹۴۸ وجود دارد.

شورای وزیران تشکیلات خودگردان نیز تصمیم به مشارکت سازمان‌های دولتی به جز وزارت بهداشت و مؤسسات خدمات اورژانسی در این اعتصاب گرفته است.

کاربران فلسطینی در شبکه اجتماعی توئیتر نیز با بازنشر این فراخوان با هشتگ‌های «تضامنا_مع_غزة» و (Solidarity_With_Gaza)  به معنای همبستگی با غزه، خواستار مشارکت حداکثری ساکنان کرانه باختری و اراضی اشغالی ۱۹۴۸ در این اعتصاب شدند.

رژیم صهیونیستی برای نهمین روز متوالی همچنان به تجاوزهای وحشیانه خود علیه نوار غزه ادامه می‌دهد و تأسیسات غیرنظامی را هدف قرار می‌دهد. طبق آخرین آمار 220 نفر تاکنون در غزه به شهادت رسیده‌اند که ۶۱ تن از آن‌ها کودک هستند. 5600 تن نیز مجروح شده‌اند.

کلیدواژه