جوزا 01, 1400 13:03 Asia/Kabul
  • حمله صهیونیست‌ها به خبرنگاران در «الخلیل»
    حمله صهیونیست‌ها به خبرنگاران در «الخلیل»

تلویزیون العربی قطر از هدف قرار گرفتن خبرنگاران و روزنامه‌نگاران در «الخلیل» با استفاده از گلوله‌های اشک‌آور نیروهای رژیم صهیونیستی خبر داد.

به گزارش رادیو دری به نقل از ایرنا، این رسانه قطری ویدئویی، از تعرض آشکار اشغالگران صهیونیستی به خبرنگاران در سرزمین‌های اشغالی پخش و اعلام کرد،خبرنگار زن این تلویزیون عربی  به دنبال پرتاب گلوله‌های اشک‌آور از سوی نظامیان صهیونیست در«الخلیل» واقع در کرانه باختری، مورد حمله  قرار گرفته است.

ارتش رژیم صهیونیستی طی 11 روز حملات  خود به غزه ، با هدف خاموش کردن صدای رسانه‌ها و جلوگیری از انعکاس اخبار و تصاویر جنایت‌های هولناکی که دراین منطقه علیه ملت مظلوم فلسطین انجام میدهد ، در اقدامی ضدانسانی و ضد حقوق بین المللی، دفترنمایندگی تعدادی از رسانه‌ها را مورد هدف قرارداد.

بنابراعلام هفته گذشته دفتر اطلاع‌رسانی دولتی در نوار غزه ، دفاتر ۳۳ مؤسسه رسانه‌ای طی چند روز اخیر هدف حملات رژیم صهیونیستی  قرار گرفته که براثر آن  یک گوینده شهید و دست کم ۱۰ روزنامه نگار و خبرنگار زخمی شده اند.

جنگ اسرائیل علیه  فلسطینیان در کرانه باختری و غزه از روز 20 ثور آغاز شد و روز 31 ثور درپی  درخواست آتش بس از سوی کابینه رژیم صهیونیستی به دلیل ناتوانی ارتش این رژیم در مقابله با نیروهای مقاومت فلسطین  با میانجی‌گری برخی بازیگران خارجی  و موافقت مقاومت به پایان رسید .

در اثر این جنگ، 243 فلسطینی از جمله 69 کودک، 39 زن و 17 سالخورده به شهادت رسیده و 1910 نفر نیز زخمی شدند.  

کلیدواژه