جوزا 04, 1400 14:35 Asia/Kabul
  • دیدار وزیر خارجه آمریکا با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی
    دیدار وزیر خارجه آمریکا با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی

وزیر خارجه آمریکا در دیدار با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، بر حمایت آمریکا از امنیت این رژیم در نوار غزه تاکید کرد.

به گزارش رادیو دری به نقل از خبرگزاری فارس؛ «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه ایالات متحده که به فلسطین اشغالی سفر کرده، امروز سه شنبه با حضور در دفتر نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی، با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم دیدار کرد.

طبق بیانیه منتشر شده توسط دفتر نتانیاهو ، بلینکن در این دیدار، ضمن تاکید بر حمایت آمریکا از امنیت رژیم صهیونیستی، خواستار تقویت آتش‌بس با نوار غزه شده است.

براساس این  بیانیه ، اظهارات بلینکن و نتانیاهو بعد از پایان این دیدار منتشر می‌شود.

درهمین حال، «گابی اشکنازی» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی درسخنانی هر سفر وزیر خارجه آمریکا به اسرائیل را یک موقعیت ویژه دانست و از واشنگتن  به دلیل ایستادگی  در کنار اسرائیل قدردانی کرد.

سفر وزیر خارجه آمریکا به فلسطین اشغالی درحالی صورت میگیرد که رژیم صهیونیستی  روز (20 ثور) جنگی را علیه  فلسطینیان در کرانه باختری و غزه آغاز کرد که بر اثر حملات ارتش این رژیم به منازل و برج‌های مسکونی، ۲۵۳ فلسطینی  ازجمله ۶۶ کودک، ۳۹ زن و ۱۷ سالخورده به شهادت رسیدند و ۱۹۴۸ نفر نیز زخمی شدند.

تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه به دلیل ناتوانی ارتش این رژیم  دربرابر  نیروهای مقاومت فلسطین واصرار مکرر صهیونیستها برای برقراری آتش بس، نهایتا بامداد روز جمعه گذشته با میانجی گری برخی کشورها به پایان رسید.

با وجود برقراری آتش بس ، رژیم صهیونیستی برای جبران این شکست درغزه ، از روز یکشنبه  حملات و تجاوزات خود به مسجدالاقصی، بیت‌المقدس، کرانه باختری و حتی مناطق اشغالی ۱۹۴۸ را از سر گرفته  است.

کلیدواژه