جوزا 05, 1400 18:09 Asia/Kabul
  • خالد مشعل: نبرد اخیر صهیونیست‌ها را به شکست نزدیک‌تر کرد
    خالد مشعل: نبرد اخیر صهیونیست‌ها را به شکست نزدیک‌تر کرد

رئیس بخش خارجی حماس گفت: نبرد اخیر، فلسطینی‌ها را به هدف آزادسازی سرزمین خود و شکست رژیم صهیونیستی نزدیک‌تر کرد.

به گزارش رادیو دری به نقل از پایگاه اینترنتی خبرگزاری شهاب ، رئیس بخش خارجی جنبش مقامت اسلامی فلسطین، حماس گفت: نبرد اخیر، فلسطینی‌ها را به هدف آزادسازی سرزمین خود و شکست رژیم صهیونیستی نزدیک‌تر کرد.

 خالد مشعل در گفتگو با رادیو الفجر لبنان تاکید کرد عملیات سیف القدس (شمشیر قدس) که همه گروه‌های فلسطینی در آن شرکت کردند وجهه رژیم صهیونیستی را مخدوش و جایگاه قضیه فلسطین را در میان امت اسلام احیا کرد.

خالد مشعل امت اسلامی را به برداشتن گام‌های فوری و واجب برای یاری رساندن به قدس و غزه از جمله امدادرسانی هرچه سریع‌تر و فعالسازی جنبش عربی و اسلامی در سطح بین المللی با هدف تثبیت پیروزی و فاش کردن جنایات صهیونیست‌ها فرا خواند و افزود: امت اسلامی باید به نبرد آزادسازی فلسطین ورود کند و در عرصه‌ها و میادین قوی و موثر باشد.

وی خاطرنشان کرد: وظیفه دولت‌ها در یاری رساندن به قدس و غزه بزرگ‌تر از ملت هاست.

مشعل به لبنان و آوارگان فلسطینی در اردوگاه‌های آوارگان نیز درود فرستاد و از آن‌ها به خاطر همه فداکاری‌ها تشکر کرد.وی گفت: لبنان برای ما عزیز است و همواره در ارائه تصویری درخشان، الگویی پیشرو بوده است.

مشعل همچنین خاطرنشان کرد مقاومت و عملیات سیف القدس صدای ما را به گوش جهان رساند و حقیقت رژیم صهیونیستی و جنایت‌های آن را برملا کرد.

وی افزود: مسئولان کابینه امنیتی اسرائیل به خاطر پایان درگیری از طریق میانجی‌های مصری و بدون اعمال شرط بازگرداندن جسد نظامیان و شهرک نشینان اسرائیلی که در اختیار حماس است تشکر می‌کنند.

کلیدواژه