جوزا 17, 1400 07:58 Asia/Kabul
  • برای نخستین بار؛ انتشار تصویر و صدای نظامی صهیونیست بازداشتی در باریکه غزه
    برای نخستین بار؛ انتشار تصویر و صدای نظامی صهیونیست بازداشتی در باریکه غزه

گردان های شهید "عزالدین القسام"، شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین "حماس" بامداد دوشنبه برای نخستین بار تصویر و فایل صوتی متعلق به یک نظامی صهیونیست بازداشتی در باریکه غزه را منتشر کرد.

به گزارش رادیودری به نقل از ایرنا، گردان‌های القسام، تصویر و  فایل صوتی متعلق به این نظامی صهیونیست را در حالی برای نخستین بار منتشر کرد که مسئولان تل‌آویو مدت‌هاست از سرنوشت وی بی‌خبر بوده و او را هلاک‌شده می‌پنداشتند.

در فایل صوتی منتشر شده توسط شبکه "الجزیره" به سفارش حماس، این نظامی صهیونیست، با التماس از تل‌آویو می‌خواهد تا برای آزادی وی و دیگر نظامیان صهیونیست بازداشتی، اقدامی انجام دهد.

شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از دستگاه‌های امنیتی این رژیم گزارش داد، احتمالا نام نظامی صهیونیستی که صدای آن در فایل صوتی شنیده می‌شود، "آوراهام مِنگیستو" باشد.

مقام‌های رژیم کودک‌کش اسرائیل تاکنون بارها از متحدانشان از جمله آمریکا و بریتانیا خواسته‌اند که به آزادی این نظامیان بازداشتی کمک کنند و در جدیدترین اقدام ضد بشری خود، ورود هرگونه کمک به باریکه غزه را مشروط به آزادی آنها کرده‌اند.

باریکه غزه از سال 2006 تحت محاصره زمینی، هوایی و دریایی اسرائیل قرار دارد و ساکنان این باریکه با مشکلات بسیاری روبرو هستند.

در همین حال؛ "مروان عیسی" جانشین فرمانده گردان‌های القسام تصریح کرد، مقاومت  قدرت چانه زنی برای تبادل اسرا را دارد.

وی افزود: موضوع اسرای فلسطینی مهمترین پرونده‌ای است که اکنون روی میز القسام و رهبری مقاومت قرار دارد.

در آخرین پرونده تبادل اسرا میان فلسطین و رژیم صهیونیستی، " گیلعاد شالیط" نظامی صهیونیست با 1027 اسیر فلسطینی تبادل شد.

این تبادل به "توافق احرار" (توافق آزادگان) سال 2011 مشهور شد که بعدها رژیم صهیونیستی مجدداً شماری از اسرای آزاد شده فلسطینی را بازداشت کرد.

هم اکنون حدود  چهار هزار و 800 فلسطینی در زندان ‌های رژیم صهیونیستی اسیر  هستند که در میان آنها 170 کودک و 39 زن و دهها سالخورده دیده می‌شود.

اسرای فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی همواره تحت شکنجه بدنی، روحی و  یا رفتارهای غیر انسانی قرار می گیرند.

کلیدواژه