جوزا 17, 1400 09:58 Asia/Kabul
  • اهرم‌های حماس برای تبادل اسرا / واکنش اسراییل به پخش فایل صوتی نظامی اسیر خود
    اهرم‌های حماس برای تبادل اسرا / واکنش اسراییل به پخش فایل صوتی نظامی اسیر خود

معاون ستاد فرماندهی گردان‌های «القسام» با تاکید بر اهمیت پرونده اسرای فلسطینی برای رهبری مقاومت گفت: حماس اهرم‌های چانه‌زنی مهمی برای تبادل اسرا دارد.

به گزارش روز دوشنبه  "الجزیره"؛ «مروان عیسی» معاون ستاد فرماندهی گردان‌های «القسام» شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در اولین حضور خود مقابل دوربین یک رسانه با بیان اینکه نبرد «شمشیر قدس» یک نقطه عطف بود و پیامدهای خود را به همراه داشت، گفت: در طول آخرین نبرد، مقاومت درصدد افزایش بازدهی خود در پرونده آزادی اسرای فلسطینی از زندان‌های رژیم صهیونیستی بود.

عیسی افزود: رژیم صهیونیستی چند  بار برای ربودن رهبران مقاومت اقدام کرد و مبالغ نجومی  به هرکسی که اطلاعاتی از  «گیلعاد شالیط» نظامی اسرائیلی بازداشتی داشت پیشنهاد می‌کرد اما  همه تلاشهایش برای  آزادسازی  وی  بی‌نتیجه ماند .

این عضو ارشد گردان‌های القسام با بیان اینکه مقاومت اهرم‌های چانه‌زنی زیادی دارد تا یک معامله شرافتمندانه برای تبادل اسرای خود از همه جناح‌ها و زندانیان عرب انجام دهد، در ادامه این مصاحبه تلوزیونی برای مقابله به‌مثل با جنگ روانی رژیم صهیونیستی، تصاویر و فایل صوتی از نظامیان اسرائیلی بازداشتی در نوار غزه را منتشر کرد. 

دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی نیز بامداد امروز در واکنش به پخش  تصاویر و فایل صوتی نظامی اسیر این رژیم در غزه  ادعا  کرد، با قاطعیت برای بازگرداندن نظامیان خود عمل خواهد کرد.

رژیم صهیونیستی مدعی است که در جنگ سال ۲۰۱۴ غزه، چهار سرباز این رژیم توسط جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) دستگیر و به اسارت گرفته شدند. همچنین دو شهروند اسرائیلی یکی اتیوپی الاصل و دیگری عرب که سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ به شکل غیرقانونی وارد غزه شده بودند، ناپدید شدند.

جنبش حماس نیز تاکید کرده است، تا زمانی که رژیم صهیونیستی اسرای فلسطینی که در سال‌های اخیر پس از قرارداد تبادل اسرا در سال ۲۰۱۱ دوباره بازداشت شده را آزاد نکند، اطلاعاتی درباره سرنوشت این اسرا ارائه نخواهد کرد.

برای نخستین بار؛ انتشار تصویر و صدای نظامی صهیونیست بازداشتی در باریکه غزه

کلیدواژه