اسد 05, 1400 11:01 Asia/Kabul
  • تهدید فلسطین برای انصراف از المپیک توکیو
    تهدید فلسطین برای انصراف از المپیک توکیو

به دنبال ثبت قدس اشغالی به عنوان شهری متعلق به اسرائیل در المپیک ۲۰۲۰ توکیو، رئیس هیئت فلسطین در المپیک از تصمیم برای انصراف از این رقابت‌ها خبرداد.

به گزارش روز سه شنبه "سایت الغد"؛  «جبریل رجوب» رئیس هیئت رسمی المپیک فلسطین ثبت اسم «وسام ابورمیله» جودوکار اهل قدس اشغالی را به عنوان متولد "اسرائیل" توسط مقامات المپیک محکوم کرد و این اقدام را نقض آشکار واقعیت‌ها و قوانین دانست.

رجوب بابیان اینکه، به دلیل این اقدام  کشورش را از بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو که اکنون در حال برگزاری است، خارج خواهد کرد افزود، وی طی هماهنگی با وزارت خارجه دولت تشکیلات خودگردان فلسطین یک نامه اعتراض‌آمیز به «توماس باخ» رئیس کمیته بین‌المللی المپیک و رئیس شورای المپیک آسیا، رئیس فدراسیون کمیته‌های المپیک عربی و رئیس فدراسیون ورزش همبستگی اسلامی ارسال کرده است.

رجوب همچنین گفت، اگر این اشتباه فوراً اصلاح نشود، کمیته المپیک فلسطین انصراف خود رابرای حضور دربازیها اعلام خواهد کرد و همه  اقدامات  لازم را برای پاسخگویی عاملان این قضیه و متخلفان از منشور المپیک انجام می‌دهد.

درپی این اعتراض ، کمیته بین‌المللی المپیک ضمن عذرخواهی  از فلسطینی ها اعلام کرد، این اشتباه از سوی یکی از شرکت‌های خصوصی حامی مالی کمیته بین‌المللی المپیک رخ داده و اشتباه در ثبت اطلاعات مربوط به جودوکار فلسطینی اصلاح شده است.

کلیدواژه