اسد 27, 1400 09:38 Asia/Kabul
  • نصرالله : «بایدن» به دنبال جنگ داخلی در افغانستان بود
    نصرالله : «بایدن» به دنبال جنگ داخلی در افغانستان بود

دبیرکل جنبش حزب الله لبنان گفت: «جو بایدن» رییس جمهور آمریکا به دنبال جنگ داخلی در افغانستان بود.

به گزارش رادیو دری به نقل از شبکه المیادین؛ «سید حسن نصرالله» دبیرکل جنبش حزب الله لبنان سه شنبه شب طی سخنانی  اظهارداشت:  بایدن از طریق ایجاد جنگ بین طالبان و نیروهای افغان  میخواست که یک  جنگ داخلی در افغانستان آغاز شود.

نصرالله با بیان اینکه آمریکا همچنان درکی از منطقه ندارد و خطاهای خود را تکرار می‌کند، گفت: رئیس جمهور آمریکا مجبور شد نیروهای خود را خارج کند و عاقبت آنها شکست خورده و خوار از این کشور خارج شدند.

سید حسن نصرالله تصریح کرد ، بایدن گفت : وظیفه آمریکایی نیست که به نیابت از کسی بجنگند و این پیام خطاب به کسانی است که منتظرند تا به جای آنان بجنگند و ملت های منطقه باید ابعاد راهبردی آن را درک کنند. 

نصرالله در بخش دیگری از سخنانش به دست داشتن برخی از سران سیاسی این کشور در بحران سوخت موجود در لبنان خبر داد و افزود: این افراد، شریک سرپوش گذاشتن بر اقدامات محتکران سوخت هستند.

دبیرکل جنبش حزب الله با بیان اینکه حزب الله در راستای تأمین سوخت بیمارستانها و شهرداریها تلاش می‌کند، از تماس این جنبش با مسئولان سوری برای دریافت گازوئیل خبر داد و گفت: رخدادهای لبنان بخشی از جنگ اقتصادی است که هدف آن، تحقیر ملت و فروپاشی مقاومت لبنان است.

حسن نصرالله همچنین تاکید کرد: مقاومت در لبنان بخشی از جبهه یا محوری است که بیش از چند بار، طرح آمریکا را شکست داده  و همچنان  قوی و مستحکم است و رخدادهای چند روز پیش این مسئله را ثابت کرد.

کلیدواژه