سنبله 22, 1400 17:47 Asia/Kabul
  • هشدار نمایندگان عراق درباره دخالت آمریکا در انتخابات/ پروژه آمریکا برای ناامن‌سازی عراق
    هشدار نمایندگان عراق درباره دخالت آمریکا در انتخابات/ پروژه آمریکا برای ناامن‌سازی عراق

تعدادی از نمایندگان پارلمان عراق درباره دخالتهای آمریکا در انتخابات پارلمانی این کشور هشدارداده و اعلام کردند، واشنگتن پروژه ناامن سازی عراق را در دستور کار خود قرار داده است.

به گزارش رادیودری، «عباس شعیل» نماینده پارلمان عراق در سخنانی از اقدامات و تحرکات جدید آمریکا برای ایجاد بی ثباتی در این کشوردرآستانه انتخابات  خبر داد و گفت: آمریکایی ها تلاش می کنند مشابه همان کاری را که در افغانستان انجام دادند در عراق نیز انجام دهند. 

«ندی شاکر جودت» نماینده پارلمان عراق نیز درباره دخالت سفارت آمریکا در انتخابات این کشور هشدار داد و گفت: انتخابات عراق از حیث اهمیت و تاثیر آن در سطح منطقه ای با دیگر کشورها فرق می کند و دولت و کمیساریای عالی انتخابات باید هرگونه تحرک از سوی سفارت آمریکا  دراین زمینه را رصد کنند.

پیش از این نیز، تعداد دیگری از نمایندگان پارلمان عراق از دخالتهای آمریکا  در امور سیاسی این کشور انتقاد کرده و خواستار اقدامات دولت دراین زمینه شده بودند.

هشدار نمایندگان عراقی درباره دخالتهای آمریکا در حالیست که مردم و گروه های عراقی بارها خواستار خروج نیروهای آمریکایی از کشورشان شده اند و پارلمان این کشورنیز طرحی را درباره خروج این نیروها به تصویب رسانده است. 

انتخابات پارلمانی عراق قرار است دهم اکتبر (۱۸ میزان) پس از دو دوره تعویق برگزار شود.

برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام در عراق

کلیدواژه