سنبله 24, 1400 08:11 Asia/Kabul
  • حملات جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی به استان های \\\
    حملات جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی به استان های \\\"مارب\\\" \\\"صعده\\\" و \\\"تعز\\\" یمن

جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی روز سه شنبه دوباره در چند نوبت مناطق مسکونی در استان های "مارب"، "صعده" و "تعز" یمن را هدف قرار دادند.

شبکه المسیره یمن اعلام کرد، جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی، 16 بار منطقه "صرواح"، هفت مرتبه مناطق "مدغل" و "مجزر" در استان مارب، 6 بار  منطقه "کتاف" در استان صعده و چهار مرتبه نیز فرودگاه شهر "تعز" را بمباران کرده اند.

هنوز از خسارات و تلفات احتمالی این حملات گزارشی منتشر نشده است.

در همین حال؛ در حمله روز سه شنبه توپخانه‌ای ائتلاف متجاوز سعودی به مناطق "الرقو" و "آل الشیخ" در  شهرستان "منبه" استان صعده، شمال یمن، یک شهروند یمنی کشته و 2 نفر دیگر زخمی شدند.

اتاق عملیات افسران ارتش یمن نیز سه شنبه شب اعلام کرد، ائتلاف سعودی با ادامه تجاوز و جنگ افروزی علیه یمن، در 24 ساعت گذشته 327 بار آتش بس در استان الحدیده غرب این کشور را نقض کرده است.

براساس اعلام اتاق عملیات افسران ارتش یمن، متجاوزان سعودی و مزدوران آن‌ها در 24 ساعت گذشته با به پرواز در آوردن 22 پهپاد جاسوسی، چندین مورد حمله توپخانه ای و بیش از 240 بار تیراندازی به سوی اهدافی در الحدیده، توافق آتش بس را نقض کردند.

آتش‌بس مورد توافق در سوئد میان هیأت اعزامی از صنعاء و هیأت ریاض از دسامبر 2018  در استان الحدیده غرب یمن آغاز شده اما ائتلاف سعودی هر روز آن را نقض می کند.

عربستان‌‌ با حمایت آمریکا، امارات و چند کشور دیگر از مارس 2015 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور کرده است. جنگ‌افروزی عربستان و متحدانش در یمن تاکنون به کشته شدن بیش از هفده هزار یمنی، زخمی شدن ده‌ها هزار نفر و آوارگی میلیون‌ها یمنی منجر شده است.

تجاوز نظامی عربستان همچنین کشور فقیر یمن را با کمبود شدید مواد غذایی و دارویی مواجه کرده است.

حملات جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی به استان های "مارب"، "البیضا" و "صعده" یمن

کلیدواژه