سنبله 31, 1400 14:24 Asia/Kabul
  • عضو ارشد حماس: درموضوع تبادل اسرا هرگز تسلیم اسراییل نخواهیم شد
    عضو ارشد حماس: درموضوع تبادل اسرا هرگز تسلیم اسراییل نخواهیم شد

یکی از اعضای دفتر سیاسی جنبش مقاومت فلسطین(حماس) تاکید کرد، این جنبش در موضوع پرونده تبادل اسرا هرگز تسلیم دیکته های رژیم صهیونیستی نخواهد شد.

به گزارش رادیو دری«زاهر جبارین» یکی از اعضای دفتر سیاسی حماس روز چهارشنبه در گفتگو با شبکه قدس گفت: رژیم صهیونیستی درخصوص پرونده تبادل اسرا شروطی را در سطح سیاسی وضع کرده است اما اراده مقاومت آن را از بین خواهد برد زیرا خواسته های مقاومت برای دشمن صهیونیستی و میانجیگران در پرونده تبادل اسرا واضح و آشکار است.

جبارین افزود: حماس به تحقق تبادل اسرا اهتمام می ورزد و از آزادی اسرایی که بیش از ۴۰ سال از عمرشان را در زندان سپری کرده‌اند در هر سند تبادل اسرایی که در آینده تکمیل شود، عقب‌نشینی نخواهد کرد.

زاهرجبارین، در خصوص مقاومت در کرانه باختری و شهر جنین نیز گفت: جنین، کانون مقاومت و متمایز از بقیه شهرهای کرانه باختری است و تمامی مبارزان این منطقه در طول تاریخ با کنار گذاشتن اختلافات سیاسی خود همواره با یکدیگر منسجم بوده اند.

این عضو دفتر سیاسی حماس با بیان اینکه، حماس و دیگر گروه های مقاومت تحولات زندانهای رژیم صهیونیستی و مسائل مربوط به اسرای فلسطینی را دنبال می کنند و حامی و مدافع آنها هستند، تاکید کرد، مقاومت همواره از آزادی اسرای فلسطینی دفاع خواهد کرد.

رژیم صهیونیستی پس از جنگ اخیر علیه نوار غزه (نبردشمشیر قدس) در مقابل پایداری و حملات مقاومت مجبور به توقف حملات علیه نوار غزه شد، پس از آن و با شروع مذاکرات دوطرف از طریق میانجیگر مصری،  تل آویو تلاش کرد تا موضوع تبادل اسرا را با روند بازسازی غزه مرتبط کند، امری که مقاومت زیر بار آن نرفت و تاکید کرد، روند تبادل اسرا روندی مستقل بوده و باید به خواسته‌های گروه‌های مقاومت غزه پاسخ داده شود.

اهرم‌های حماس برای تبادل اسرا / واکنش اسراییل به پخش فایل صوتی نظامی اسیر خود

کلیدواژه