میزان 06, 1400 14:12 Asia/Kabul
  • اذعان فرمانده صهیونیستی به ناتوانی گنبد آهنین
    اذعان فرمانده صهیونیستی به ناتوانی گنبد آهنین

فرمانده دفاع هوایی ارتش رژیم صهیونیستی اذعان کرد، سامانه گنبد آهنین قادر به مقابله با موشک‌ها و راکت‌های مقاومت فلسطین درغزه نیست.

به گزارش رادیو دری، سرتیپ "گلعاد بیران" روز دوشنبه در گفتگو با پایگاه صهیونیستی "واللا" تصریح کرد، سامانه گنبد آهنین راه حل مقابله با راکت‌های غزه نیست و تنها بخشی از راهکار موجود در این زمینه است.

بیران با اشاره به ناکارآمدی این سامانه دفاعی در جریان جنگ اخیر ۱۲ روز در غزه اظهار داشت، در جریان این جنگ هزاران راکت به سمت اراضی اشغالی شلیک شد و همه شاهد وحشت ایجاد شده در تل آویو در پی شلیک صدها راکت مقاومت به سمت این شهر بودند.

این فرمانده صهیونیستی گفت، در دو روز نخست جنگ صدها موشک به سمت اراضی اشغالی شلیک شد که تاکنون شلیک این حجم موشک به سمت اسرائیل بی‌سابقه بوده است.

سرتیپ بیران تاکید کرد، جامعه اسرائیل باید بداند در صورت وقوع جنگ در مرزهای شمالی، ویرانی گسترده‌ای به بار خواهد آمد و در صورت وقوع سناریوی جنگ فراگیر، قطعا این رژیم نقاط ضعف زیادی خواهد داشت.

 روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» و کانال ۱۲ تلویزیون این رژیم  پیشتر فاش کرده بودند، گنبد آهنین در جریان جنگ اخیر (سیف القدس) با گروه‌های مقاومت به اشتباه به سمت پهپاد و یک جنگنده اسرائیلی موشک شلیک کرده است.

عملکرد سامانه پدافند هوایی رژیم صهیونیستی علی‌رغم هزینه‌های گزافی که بابت تولید آن پرداخت شده، اخیرا در فلسطین اشغالی جنجال‌برانگیز بوده است.

 

کلیدواژه