عقرب 01, 1400 16:55 Asia/Kabul
  • اشغالگران آمریکایی همچنان نفت سوریه را سرقت می کنند
    اشغالگران آمریکایی همچنان نفت سوریه را سرقت می کنند

نظامیان اشغالگر آمریکایی در ادامه سرقت نفت و ثروت ملت سوریه کاروان دیگری از تانکر‌های حامل نفت دزدیده شده این کشور را به پایگاههایشان در عراق منتقل کردند.

به گزارش رادیو دری؛ نیرو‌های اشغالگر آمریکایی امروز شنبه کاروان جدید را که  حامل ۱۵ تانکر نفت خام دزیده شده سوریه از میدان‌های نفتی «جزیره» سوریه بود از طریق گذرگاه غیرقانونی «محمودیه» به شمال عراق انتقال دادند.

این درحالی است که  «سرگئی ورشینین» معاون وزیر خارجه روسیه پیش از این گفته بود: نظامیان آمریکایی به طور روزمره نفت و گندم سوریه را قاچاق می کنند و بر اساس اطلاعات به دست آمده فقط روز ۲۳ ماه مارس  حدود ۳۰۰ تانکر نفتکش نفت و بیش از ۲۰۰ کامیون گندم از سوریه قاچاق شده است.

نیرو‌های اشغالگر آمریکا این گندم‌ها را از سیلو‌های «العربیه» و «الطوبیه» در حومه شرقی «قامشلی» به سرقت برده و آن‌ها را به شمال عراق منتقل کرده اند.

نظامیان آمریکا و عناصر تروریستی وابسته به آن‌ها مدتهاست که به صورت غیر قانونی در شمال و شرق سوریه حضور دارند و علاوه بر غارت منابع نفتی و نیز گندم این کشور، اقداماتی را علیه ساکنان و نیرو‌های سوری در این مناطق انجام می‌دهند.

آمریکا این اقدامات را برای تأمین مالی گروه‌های مسلح تحت حمایت خود و در رأس آن‌ها شبه نظامیان قسد و محروم کردن ملت سوریه از ثروت‌های کشور خود انجام می‌دهد.

مقامات سوریه حضور نظامیان آمریکا در این کشور را اِشغالگری می دانند.

ادامه سرقت گندم سوریه توسط اشغالگران آمریکایی

کلیدواژه