عقرب 04, 1400 19:02 Asia/Kabul
  • آزادی مناطق دیگری از استان مأرب توسط نیروهای یمنی
    آزادی مناطق دیگری از استان مأرب توسط نیروهای یمنی

منابع یمنی اعلام کردند، ارتش یمن، ناحیه راهبردی «الجوبه»در استان مارب را به طور کامل تحت سیطره خود درآورده است.

یک منبع میدانی در گفت وگو با خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد، ارتش یمن امروز سه شنبه پس از نبردی سنگنین با نیروهای دولت مستعفی یمن توانست بر منطقه «الجدیده» مرکز ناحیه «الجوبه» در استان مارب یمن مسلط شود.

براساس این گزارش، ارتش یمن ساختمان‌های دولتی از جمله بیمارستان «۲۲ مایو»، مرکز امنیتی شهر و نیروگاه برق را در این شهرستان تحت کنترل خود درآورده است.

تسلط ارتش یمن بر منطقه الجدیده که در نزدیکی میدان نفتی «صافر» قرار دارد، پس از سیطره بر کوه راهبردی «الکتف» مشرف بر شهر الجدیده صورت گرفته است.

منابع محلی می‌گویند، پس از سیطره کامل نیروهای یمنی بر ناحیه الجوبه، صدها تن از مزدوران دولت مستعفی تسلیم شده‌اند و عده‌ای دیگر پا به فرار گذاشته‌اند و با تسلط ارتش یمن بر منطقه الجدیده، مرکز استان مأرب از سه طرف تحت محاصره صنعاء درآمده است.

طی ماه‌های اخیر نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن دور جدیدی از عملیات آزادسازی استان و شهر مأرب را به عنوان قلب دولت مستعفی آغاز کرده ‌اند.

استان مأرب به علت دارا بودن منابع غنی نفت و گاز، از ارزش اقتصادی بالایی برخوردار است و به گفته کارشناسان در صورت آزادسازی کامل این استان، باید پایان کار دولت مستعفی به ریاست «عبد ربه منصور هادی» و حامی آن ائتلاف سعودی در یمن را اعلام کرد.

بمباران شدید استان مارب یمن توسط جنگنده های ائتلاف سعودی

کلیدواژه