عقرب 13, 1400 08:39 Asia/Kabul
  • کشف و  انهدام 11 مخفیگاه داعش در شرق عراق
    کشف و  انهدام 11 مخفیگاه داعش در شرق عراق

سازمان بسیج مردمی عراق "حشد الشعبی" از کشف و انهدام 11 مخفیگاه گروه تروریستی داعش در استان "دیاله" شرق این کشور  خبر داد.

به گزارش رادیودری، سازمان بسیج مردمی عراق روز چهارشنبه در بیانیه ای اعلام کرد، این 11 مخفیگاه تروریست های داعش  در جریان عملیات نیروهای این سازمان در  رشته کوه های "حمرین" در استان دیاله کشف و منهدم شدند.

با وجود شکست گروه تروریستی داعش در عراق، هنوز شماری از اعضای این گروه تروریستی در مناطق مختلف این کشور حضور دارند و به صورت پراکنده دست به اقدامات  تروریستی می زنند.

عراق در سال 2017 میلادی پس از سه سال نبرد، پیروزی بر گروه تروریستی "داعش" را اعلام کرد.

گروه تروریستی داعش در سال 2014، با حمایت مالی و نظامی آمریکا و هپیمانان غربی و عربی این کشور از جمله عربستان با حمله به عراق، بخش‌های وسیعی از مناطق شمالی و غربی این کشور را اشغال و جنایات بی‌شماری انجام داد. به دنبال آن عراق از ایران خواست به بغداد در مبارزه با تروریست‌ها کمک کند.

نیروهای عراقی با کمک مستشاری جمهوری اسلامی ایران نوامبر 2017 موفق شدند شهر "راوه" Rawa در استان الانبار "آخرین پایگاه داعش در عراق"  را آزاد کنند. با آزادسازی این شهر عملا کار داعش در عراق تمام شد.

"حشد الشعبی" در سال 2014 بعد از آنکه گروه تروریستی داعش برخی از مناطق و شهرهای عراق را اشغال کرد به فتوای "آیت‌الله سیستانی"، مرجع عالی قدر شیعیان عراق تشکیل شد و در سال 2016 با موافقت پارلمان این کشور تحت فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق قرار گرفت.

مخفیگاه تروریست های داعش

کلیدواژه