عقرب 25, 1400 10:33 Asia/Kabul
  • مقام سازمان ملل: آمریکا مسئول قتل ده‌ها سوری در دیرالزور است
    مقام سازمان ملل: آمریکا مسئول قتل ده‌ها سوری در دیرالزور است

معاون سخنگوی دبیر کل سازمان ملل متحد، نیروهای اشغالگر آمریکایی را مسئول قتل ده‌ها شهروند غیر نظامی سوریه در روستای « الباغوز » در حومه « دیرالزور » در سال ۲۰۱۹ دانست.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، «فرحان حق» معاون سخنگوی دبیر کل سازمان ملل متحد در واکنش به آنچه روزنامه «نیویورک تایمز» درباره حملات هوایی آمریکا در سوریه منتشر کرد، به خبرگزاری «نوووستی» روسیه گفت، آمریکا باید مسئولیت کارهایی که منجر به قتل شهروندان غیر نظامی می‌شود را برعهده بگیرد.  

روزنامه «نیویورک تایمز» دیروز در گزارشی فاش کرد، ارتش اشغالگر آمریکا بصورت عمدی جنایتی که در سال ۲۰۱۹ علیه شهروندان سوری مرتکب شده بود و باعث کشته شدن ۶۴ زن و کودک شد را پنهان کرد.  

نیویورک تایمز با تاکید بر اینکه اقدام آمریکا یک جنایت جنگی احتمالی است، تصریح کرد: دو حمله هوایی پی در پی که توسط هواپیماهای آمریکایی در نزدیکی روستای «الباغوز» در حومه «دیرالزور» انجام شد به دستور واحد ویژه عملیات سری آمریکا اجرا شده است.

ائتلاف موسوم به ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا که خارج از شورای امنیت شکل گرفته است، از زمان تشکیل خود در اوت ۲۰۱۴  با بمباران مناطق مسکونی در حومه «حلب»، «دیرالزور»، «رقه» و « حسکه » ده‌ها قتل عام علیه مردم سوریه انجام داده است. 

این ائتلاف غیر قانونی همچنین به بهانه مبارزه با گروه تروریستی «داعش» که حقایق و داده‌های اطلاعاتی ارتباط نزدیک بین ائتلاف بین المللی و گروه تروریستی داعش را تایید می‌کند، زیرساخت‌های سوریه را تخریب کرده است.

طی سال‌های اخیر آمریکا در منطقه غرب آسیا به ویژه در سوریه بلای جان مردم و سارق منابع نفتی آن‌ها شده است، اقدامی که پیش از این گروهک تروریستی داعش انجام داده است.

سازمان ملل: حملات آمریکا در سوریه با جنایت جنگی برابر است

کلیدواژه