قوس 05, 1400 10:39 Asia/Kabul
  • خنثی سازی طرح تروریست های داعش برای هدف قرار دادن بغداد
    خنثی سازی طرح تروریست های داعش برای هدف قرار دادن بغداد

سازمان بسیج مردمی عراق "حشد الشعبی" پنجشنبه شب از خنثی سازی  طرح تروریست های داعش برای هدف قرار دادن "بغداد" پایتخت این کشور خبر داد.

به گزارش رادیودری، سازمان بسیج مردمی عراق در بیانیه ای اعلام کرد، تیپ 27 "حشد الشعبی" طی 48 ساعت گذشته موفق شده است 3 انبار لجستیکی داعش حاوی گلوله‌های جنگی، موشک و مهمات سنگین را در غرب بغداد در حالی که عناصر تروریستی قصد داشتند از این سلاح‌ها برای انجام عملیات و ایجاد ناامنی در پایتخت استفاده کنند، کشف و ضبط کند.»

با وجود شکست گروه تروریستی داعش در عراق، هنوز شماری از اعضای این گروه تروریستی در مناطق مختلف این کشور حضور دارند و به صورت پراکنده دست به اقدامات  تروریستی می زنند.

گروه تروریستی داعش در سال 2014، با حمایت مالی و نظامی آمریکا و هپیمانان غربی و عربی این کشور از جمله عربستان با حمله به عراق، بخش‌های وسیعی از مناطق شمالی و غربی این کشور را اشغال و جنایات بی‌شماری انجام داد. به دنبال آن عراق از ایران خواست به بغداد در مبارزه با تروریست‌ها کمک کند.

نیروهای عراقی با کمک مستشاری جمهوری اسلامی ایران نوامبر 2017 موفق شدند شهر "راوه" Rawa در استان الانبار (آخرین پایگاه داعش در عراق)  را آزاد کنند. با آزادسازی این شهر عملا کار داعش در عراق تمام شد.

"حشد الشعبی" در سال 2014 بعد از آنکه گروه تروریستی داعش برخی از مناطق و شهرهای عراق را اشغال کرد به فتوای "آیت‌الله سیستانی"، مرجع عالی قدر شیعیان عراق تشکیل شد و در سال 2016 با موافقت پارلمان این کشور تحت فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق قرار گرفت.

شکست نقشه داعش برای هدف قرار دادن زائران اربعین حسینی

کلیدواژه