قوس 13, 1400 19:08 Asia/Kabul
  • سناتورهای آمریکایی: آمریکا در بمباران یمن به عربستان کمک می کند
    سناتورهای آمریکایی: آمریکا در بمباران یمن به عربستان کمک می کند

برنی سندرز عضو ارشد کمیته بودجه مجلس سنای آمریکا و روهیت کانا عضو مجلس نمایندگان در بیانیه‌ای اعلام کردند عربستان با کمک آمریکا یمن را بمباران می‌کند.

به گزارش رادیو دری، این دو سناتور آمریکایی در بیانیه خود با اشاره به اینکه آمریکا از جنگ یمن حمایت کرده و به شدت درگیر آن است پایان همدستی این کشور با عربستان در جنگ یمن شدند.

 در این بیانیه آمده است که دخالت عربستان در یمن باعث بزرگترین فاجعه انسانی در جهان شده و اقتصاد این کشور را در مرز سقوط قرار داده است.  

سناتورهای آمریکایی افزودند که ابتدا در دولت باراک اوباما و سپس در دولت دونالد ترامپ، آمریکا شریک عربستان سعودی در این جنگ وحشتناک بود؛ تصمیم دولت جو بایدن رییس جمهوری کنونی آمریکا در اوایل امسال برای پایان دادن به حمایت از عملیات نظامی "تهاجمی" به رهبری عربستان سعودی در یمن و معرفی نماینده ای ویژه برای کمک به پایان دادن به این درگیری یک خبر خوب بود اما بحران همچنان ادامه دارد.

نویسندگان این بیانیه می افزایند: پیمانکاران دفاعی آمریکایی به خدمات رسانی به هواپیماهای سعودی که در این جنگ نقش دارند ادامه می‌دهند و آمریکا به تازگی فروش تسلیحات جدید به سعودی‌ها را اعلام کرده است.

 سندرز و کانا تاکید کردند: اگرچه آمریکا قادر نیست تمام خشونت‌هایی که ایجاد کرده است را پایان دهد اما واشنگتن می‌تواند خدمت رسانی به جنگنده‌های عربستان سعودی را خاتمه بخشد  و با این کار جان مردم یمن از بمباران‌های عربستان را نجات دهد.

 

برگزاری تظاهرات ضد آمریکایی در «صعده» یمن

 

کلیدواژه