قوس 24, 1400 10:25 Asia/Kabul
  • عصائب اهل الحق: حضور آمریکایی‌ها درعراق به هربهانه ای اشغالگری است
    عصائب اهل الحق: حضور آمریکایی‌ها درعراق به هربهانه ای اشغالگری است

عضو ارشد جنبش عصائب اهل الحق گفت: ادامه حضور نیروهای آمریکایی به هر بهانه‌ای درعراق، همان اشغالگری محسوب می‌شود.

به گزارش رادیودری به نقل از وبگاه المعلومه، «محمود الربیعی» سخنگوی فراکسیون الصادقون (شاخه سیاسی جنبش عصائب اهل الحق») امروز سه شنبه گفت: ادامه حضور آمریکایی‌ها به بهانه‌های عملیات مستشاری یا آموزش، یک نوع اشغالگری است و دخالت‌های این کشور اثرات بسیار شدیدی بر عراق گذاشته و موجب بروز بحران‌های سیاسی و اجتماعی و همچنین مانعی بر سر اجرای طرح‌های مختلف داخلی شده است.

الربیعی تاکید کرد، خون عراقی‌ها در حال مبارزه با اشغالگری آمریکا ریخته شده و اکنون زمان آن است که مقابل درد و رنج بیشتر مردم عراق گرفته شود و اشغالگری تحت هر عنوانی پایان یابد.

مقامات عراقی روز پنج شنبه هفته گذشته به شکل رسمی اعلام کردند مأموریت جنگی نیروهای ائتلاف بین‌المللی باصطلاح ضد داعش» به رهبری آمریکا پایان یافته و پس از هفت سال و پایان حضور داعش در عراق، این نیروها خاک این کشور را ترک می‌کنند. مشاور امنیت ملی عراق، پنجشنبه پیش، رسما اعلام کرد که مأموریت رزمی نیروهای ائتلاف آمریکایی در این کشور به پایان رسیده است.

با این وجود فرمانده تروریست‌های سنتکام همان روز به وبگاه الحره گفت که هیچگونه عملیات خروج نیروهای آمریکایی از عراق روی نداده و فقط ماموریت ۲۵۰۰ نظامی آمریکایی در عراق از حالت رزمی به حالت استشاری تبدیل شده است.

با ادامه حضور آمریکایی ها در عراق مقابله می کنیم

کلیدواژه