جدی 14, 1400 17:50 Asia/Kabul
  • مقام یمنی: راه مقاومت و سردار سلیمانی ادامه دارد
    مقام یمنی: راه مقاومت و سردار سلیمانی ادامه دارد

عضو هیأت مذاکره‌کننده و مشاور رئیس شورای عالی سیاسی یمن تأکید کرد، سردار حاج قاسم سلیمانی یکی از ستون‌های اصلی محور مقاومت بود.

«عبدالملک الحجری» عضو هیأت مذاکره‌کننده و مشاور رئیس شورای عالی سیاسی یمن امروز سه شنبه در گفت وگو با وبگاه خبری العهد گفت: سردار سپهبد «قاسم سلیمانی» فرمانده پیشین سپاه قدس پاسداران انقلاب اسلامی نقش مهمی در حمایت از جنبش‌های مقاومت به ویژه گروه‌های مقاومت فلسطین ایفا کرد و ما سردار سلیمانی را نماد انقلاب اسلامی می‌دانیم و به او و تاریخ جهادی او افتخار می‌کنیم.

الحجری افزود: شهید ابومهدی المهندس معاون بسیج مردمی عراق نیز از رهبران محور مقاومت بود که نقش مهمی در صحنه عراق و رهبری الحشد الشعبی و به خصوص نابودی گروه‌های تروریستی از جمله داعش که دستگاه اطلاعات آمریکا آن را به وجود آورده است، ایفا کرد.

الحجری  گفت: شهیدان مقاومت نقش اساسی در مبارزه با تروریسم و مقابله با طرح‌های اشغالگری در منطقه ایفا کردند و آن‌ها از همان ساعات نخست ورود تروریست‌های داعش به موصل، مأموریت رهبری مقابله نظامی با این تروریست‌ها را برعهده گرفته و توانستند با این تروریست‌های تکفیری مقابله کنند.

این مقام یمنی هدف اصلی از ترور سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس را وارد آوردن ضربه سخت به محور مقاومت دانست و گفت: این دو شهید ستون اصلی محور مقاومت بودند اما با وجود شهادت آن‌ها، فرهنگ جهاد و شهادت در محور مقاومت ادامه دارد و وجود رهبران مومن و شجاع در محور مقاومت، طرح‌های آن‌ها را به شکست کشاند.

الحجری افزود: اگر نقش‌آفرینی سردار سلیمانی برای تجهیز گروه‌های مقاومت فلسطینی و لبنانی به سلاح و فنآوری و مشارکت در میادین نبرد مقابله با صهیونیست‌ها نبود، امروز گروه‌های تکفیری داعش و جبهه النصره و غیره که دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا و غرب آن را به وجود آورده‌اند، کشورهای مختلف عربی از جمله عراق، سوریه و غیره را اشغال کرده بودند.

سرلشکر صفوی: مکتب سردار سلیمانی باعث تحقیر آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها شد

کلیدواژه