جدی 15, 1400 15:09 Asia/Kabul
  • ائتلاف سعودی یک نفتکش یمنی را ربود
    ائتلاف سعودی یک نفتکش یمنی را ربود

منابع رسانه ای خبر دادند که ائتلاف سعودی یک نفتکش یمنی را با محموله سوخت مازوت ربوده و به سواحل خود منتقل کرده است.

به گزارش رادیو دری؛ شرکت ملی نفت یمن وابسته به دولت صنعاء امروز چهارشنبه اعلام کرد: ائتلاف  متجاوزسعودی یک نفتکش حامل بیش از ۲۴ هزار تن سوخت مازوت را ربوده است.

دراعلامیه شرکت ملی نفت یمن آمده است : این نفتکش با نام SPLENDOUR SAPPHIRE و متعلق به بخش خصوصی بوده و پس از ربایش به ساحل منطقه «جیزان» منتقل شده است.

شرکت ملی نفت یمن همچنین تصریح کرده است: ائتلاف سعودی تاکنون پنج نفتکش را ربوده و مانع پهلوگیری آنان در سواحل یمن شده است. نفتکش‌هایی که تمامی آن‌ها قبل از ورود به آب‌های منطقه‌ای یمن از سوی سازمان ملل مورد بازرسی قرار گرفته و مجوز لازم را دریافت کرده‌اند.

براساس این گزارش، محموله این نفتکش‌ها برای ادامه حیات میلیون‌ها نفر ضروری است، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی برای تولید برق و کامیون‌ها برای حمل و نقل مواد غذایی به این سوخت نیاز دارند.

ربایش این نفتکش دو روز پس از توقیف یک کشتی نظامی ائتلاف سعودی حامل خودروهای زرهی و ادوات نظامی در سواحل دریای سرخ به دست نیروی دریایی دولت نجات ملی یمن رخ می‌دهد.

محاصره همه جانبه دریایی، هوایی و زمینی یمن از همان ابتدای آغاز تجاوز نظامی نیز در دستور کار ائتلاف سعودی قرار گرفت و تاکنون میلیون‌ها نفر به دلیل محاصره شدید در فقر شدید غذایی به سر می‌برند و بسیاری از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی به سختی سوخت مورد نیاز خود را برای فعال نگه داشتن موتورهای برق تأمین می‌کنند.

جنگنده‌های ائتلاف سعودی ورزشگاه صنعا را بمباران کردند

کلیدواژه