جدی 21, 1400 17:38 Asia/Kabul
  • ادامه خشونت شهرک‌نشینان و آغاز انتفاضه سوم فلسطین
    ادامه خشونت شهرک‌نشینان و آغاز انتفاضه سوم فلسطین

سه تن از فرماندهان سابق ارتش رژیم صهیونیستی درباره پیآمدهای تداوم خشونت شهرک‌نشینان علیه فلسطینیان در کرانه باختری و آغاز انتفاضه سوم هشدار دادند.

به گزارش رادیودری به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه صهیونیستی «هاآرتص»، سه تن از فرماندهان سابق ارتش رژیم صهیونیستی که پیشتر در فرماندهی مرکزی ارتش خدمت کرده و اکنون عضوی از جنبش غیر دولتی «فرماندهان به خاطر امنیت اسرائیل» هستند، امروز سه شنبه درباره پیامدهای استمرار خشونت شهرک‌نشینان در کرانه باختری هشدار دادند.

این جنبش صهیونیستی در سال ۲۰۱۴ تأسیس شد و اعضای آن فرماندهان سابق ارتش، سرویس امنیت و اطلاعات عمومی (شاباک)، پلیس و موساد هستند و خواهان حل منازعه با فلسطینیان از طریق راهکار سیاسی مبتنی بر راه‌حل دو دولت هستند.

سه فرمانده سابق ارتش تأکید کردند، خشونت شهر‌ک‌نشینان باعث تضعیف بازدارندگی ارتش اسرائیل خواهد شد، چراکه شهرک‌نشینان از خشونت جمعی سازماندهی‌شده استفاده می‌کنند و حاکمیت دولت و قوانین آن را به چالش می‌کشند.

به نوشته وبگاه «النشره» لبنان، این فرماندهان سابق ارتش رژیم صهیونیستی هشدار دادند که اهتمام بین‌المللی به خشونت شهرک‌نشینان به نقطه حساس و دشواری رسیده و با انتقاد همه طرف‌ها اعم از دشمن و دوست به ویژه دولت و کنگره آمریکا و اقلیت یهودیان در آمریکا مواجه شده است.

طی ماههای اخیر حملات شهرک نشینان صهیونیست ضد فلسطینیان در مناطق مختلف کرانه باختری و قدس اشغالی افزایش یافته است. 

هراس رژیم صهیونیستی از وقوع «انتفاضه سوم» فلسطین

کلیدواژه