جدی 28, 1400 09:26 Asia/Kabul
  • ۱۲ کشته و ۱۱ زخمی در حملات هوایی ائتلاف سعودی به صنعای یمن
    ۱۲ کشته و ۱۱ زخمی در حملات هوایی ائتلاف سعودی به صنعای یمن

درحمله جنگنده های ائتلاف متجاوز سعودی به پایتخت یمن، 23 غیرنظامی کشته و زخمی شدند.

به گزارش رادیو دری، جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی شامگاه دوشنبه محله «اللیبی» شهرستان معین در استان صنعاء را بمباران کردند که بر اثر این حمله ۱۲ نفر از جمله شماری زن و کودک کشته و ۱۱ نفر نیز زخمی شدند.

بر اساس این گزارش، تلاش ها برای یافتن قربانیان این حمله از زیر آوارها ادامه دارد و به دلیل ادامه حملات کار امدادرسانی به مناطق آسیب دیده به کندی انجام می شود.

جنگنده بمب افکن های ائتلاف سعودی پیش تر نیز مناطقی در اطراف پارک «۲۱ سپتامبر» و بیمارستان «ازال» شهر صنعا را هدف قرار داده بودند.

این حملات در حالی صورت گرفته که پیش از ظهر روز دوشنبه در پی حملات موشکی و پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به خاک امارات متحده عربی، انفجاری در نزدیک مخازن شرکت نفت «ادنوک» و یک انفجار دیگر در فرودگاه بین المللی ابوظبی رخ داد که بر اثر آن، سه نفر کشته و ۶ نفر دیگر زخمی شدند.

امارات به تازگی حملات خود به یمن را تشدید کرده است و نیروهای تحت امر خود را که از گروه‌های سلفی، تکفیری و داعش تشکیل شده برای حمله به استان شبوه اعزام کرده است.

عربستان‌‌ با حمایت آمریکا، امارات و چند کشور دیگر از مارس 2015 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور کرده است.

131 مورد نقض آتش‌ بس در الحدیده یمن

کلیدواژه