دلو 29, 1400 11:20 Asia/Kabul
  • حملات جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی به استان های \
    حملات جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی به استان های \"حجه\" و \"مارب\" یمن

جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی طی ساعات گذشته در چند نوبت مناطق مسکونی در استان های "حجه" و "مارب" یمن را هدف قرار دادند.

ائتلاف متجاوز سعودی در هفته های اخیر بارها مناطق مسکونی در استان های مختلف یمن را بمباران کرده است.

به گزارش رادیودری، شبکه المسیره یمن بامداد جمعه اعلام کرد،  جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی دستکم  12 بار مناطق "عبس"، "حرض" و "میدی" در استان "حجه" یمن را بمباران کرده اند.

مناطق "مدغل"، "الجوبه"، "وادی" و "صرواح" واقع در استان مأرب نیز 9 بار  هدف حمله هوایی ائتلاف متجاوز سعودی قرار گرفتند.

هنوز از خسارات و تلفات احتمالی این حملات گزارشی منتشر نشده است.

در همین حال اتاق عملیات افسران ارتش یمن پنجشنبه شب اعلام کرد، ائتلاف سعودی با ادامه تجاوز و جنگ افروزی علیه یمن، در 24 ساعت گذشته 290 بار آتش بس در استان الحدیده غرب این کشور را نقض کرده است.

"علی الموشکی"، معاون رئیس ستاد کل نیروهای مسلح یمن اخیرا در دیدار با "دنییلا کروسلاک"  Daniela Kroslak، معاون رئیس هیأت سازمان ملل برای حمایت از اجرای توافق آتش‌بس در الحدیده به حمایت های آمریکا از ائتلاف متجاوز سعودی اشاره کرد و  گفت: آمریکا خواهان برقراری صلح در یمن نیست و اهداف دیگری مانند غارت منابع و درآمدهای مردم یمن و تسلط بر این کشور را در سر دارد.

عربستان‌‌ با حمایت آمریکا، امارات و چند کشور دیگر از مارس 2015 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور کرده است.

جنگ‌افروزی عربستان و متحدانش در یمن تاکنون به کشته و زخمی شدن صدها هزار یمنی و آوارگی 4 میلیون نفر منجر شده است.

تجاوز نظامی عربستان همچنین بیش از 85 درصد زیرساخت های یمن را تخریب و این کشور با کمبود شدید مواد غذایی و دارویی مواجه کرده است.

حملات جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی به استان های "صنعا"، "حجه"، "مارب" و "تعز" یمن

کلیدواژه