حوت 01, 1400 09:59 Asia/Kabul
  • تداوم نقض آتش بس در \
    تداوم نقض آتش بس در \"الحدیده\" یمن توسط ائتلاف متجاوز سعودی

منابع یمنی از ادامه نقض آتش‌بس در استان "الحدیده" غرب این کشور از سوی ائتلاف متجاوز سعودی خبر دادند.

آتش‌بس مورد توافق در سوئد میان هیأت اعزامی از صنعاء و هیأت ریاض از دسامبر 2018  در استان الحدیده غرب یمن آغاز شده اما ائتلاف سعودی هر روز آن را نقض می کند.

به گزارش رادیودری، اتاق عملیات افسران ارتش یمن شنبه شب  اعلام کرد، متجاوزان سعودی و مزدوران آن‌ها طی 24 ساعت گذشته 169 بار آتش بس در استان "الحدیده"، را نقض کرده‌اند.

درهمین حال شبکه المسیره از حمله ائتلاف سعودی به مناطق مرزی استان "صعده" یمن خبر داد.

در این حمله دستکم 2 شهروند یمنی زخمی شدند.

"علی الموشکی"، معاون رئیس ستاد کل نیروهای مسلح یمن اخیرا در دیدار با "دنییلا کروسلاک"  Daniela Kroslak، معاون رئیس هیأت سازمان ملل برای حمایت از اجرای توافق آتش‌بس در الحدیده به حمایت های آمریکا از ائتلاف متجاوز سعودی اشاره کرد و  گفت: آمریکا خواهان برقراری صلح در یمن نیست و اهداف دیگری مانند غارت منابع و درآمدهای مردم یمن و تسلط بر این کشور را در سر دارد.

"محمد جابر عوض" استاندار صعده هم چندی پیش با محکوم کردن جنایات ائتلاف متجاوز سعودی در یمن تصریح کرد، آمریکا مسئول کامل جنایات و کشتارهایی است که در یمن صورت می گیرد.

عربستان‌‌ با حمایت آمریکا، امارات و چند کشور دیگر از مارس 2015 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور کرده است.

جنگ‌افروزی عربستان و متحدانش در یمن تاکنون به کشته و زخمی شدن صدها هزار یمنی و آوارگی 4 میلیون نفر منجر شده است.

تجاوز نظامی عربستان همچنین بیش از 85 درصد زیرساخت های یمن را تخریب و این کشور با کمبود شدید مواد غذایی و دارویی مواجه کرده است.

363 مورد نقض آتش‌بس در الحدیده یمن

کلیدواژه