حمل 27, 1401 14:51 Asia/Kabul
  • مجمع جهانی بیداری اسلامی حملات رژیم صهیونیستی به نمازگزاران مسجد الاقصی را محکوم کرد
    مجمع جهانی بیداری اسلامی حملات رژیم صهیونیستی به نمازگزاران مسجد الاقصی را محکوم کرد

مجمع جهانی بیداری اسلامی، در بیانیه ای حملات رژیم غاصب صهیونیستی و هتک حرمت نمازگزاران مظلوم در مسجد الاقصی را محکوم کرد.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین "حماس"،   فراخوانی برای حضور گسترده مردم در مسجد الاقصی صادر کرد و مردم فلسطین نیز ( دیروز )   جمعه به سمت مسجد الاقصی حرکت کردند.

نظامیان صهیونیست، به پشتیبانی از شهرک‌ نشینان صهیونیست که مشغول انجام آداب تلمودی در صحن‌های مسجد الاقصی بودند، با یورش به فلسطینیانی که برای نماز صبح به مسجد الاقصی آمده و در آنجا اعتکاف کرده بودند، قریب به ۳۰۰ فلسطینی را بازداشت و بیش از ۱۵۲ نفر را زخمی کردند.

به گزارش رادیو دری، مجمع جهانی بیداری اسلامی امروز ( شنبه ) با انتشار  بیانیه ای با محکوم کردن اقدامات نظامیان صهیونیست در  هتک حرمت نمازگزاران مظلوم در مسجد الاقصی تاکید کرد: چشم‌های مسلمانان جهان بار دیگر شاهد هتک حرمت ارزش های مقدس آنان و تعرض به مسجد الاقصی در ماه مبارک رمضان  بود.

مجمع جهانی بیداری اسلامی، در این بیانیه  مقاومت ملت فلسطین در برابر صهیونیست ها را ستایش برانگیز خواند. 
در این بیانیه آمده است مبارزه با اشغالگران، حق مشروع، بدیهی و طبیعی مردم بی دفاع فلسطین و پاسخی در قبال تعرض های مکرر صهیونیست‌ها به اماکن مقدسه بیت المقدس و جنایات و تجاوزات مستمر رژیم غاصب صهیونیستی علیه مردمی است که تحت مضایق و محرومیت‌های شدید در قدس شریف و سایر اراضی فلسطین قرار دارند. 
مجمع جهانی بیداری اسلامی، همچنین در این بیانیه  با تاکید بر لزوم واکنش جهانی به جنایات اخیر رژیم صهیونیستی باردیگر از همه ملت ها، نخبگان و مجامع بین المللی و اسلامی خواست  تا در جهت تامین امنیت مردم فلسطین بر اساس اصل دفاع مشروع از خود در مقابل اشغال و تروریسم رژیم آپارتاید صهیونیستی، عمل کرده و مانع تجاوزات و جنایات وحشیانه صهیونیست ها در فلسطین شوند.

در ادامه این بیانیه آمده است،  بر اساس وعده الهی پیروزی با مردم فلسطین است و امت اسلامی شاهد مجازات عوامل این جنایات خواهد بود. 

واکنش کشورهای اروپایی به وحشی‌گری صهیونیست‌ها در مسجد الاقصی

کلیدواژه