ثور 06, 1401 07:51 Asia/Kabul
  • سازمان همکاری اسلامی: قدس و مسجدالاقصی خط قرمز امت اسلامی هستند
    سازمان همکاری اسلامی: قدس و مسجدالاقصی خط قرمز امت اسلامی هستند

سازمان همکاری اسلامی تاکید کرد، قدس شریف و مسجد مبارک الاقصی خط قرمز امت اسلامی هستند و بدون آزادسازی آن از اشغالگری رژیم صهیونیستی، امنیت و ثبات در منطقه محقق نخواهد شد.

به گزارش رادیو دری، کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی روز دوشنبه در نشستی  در شهر جده، یکپارچه‌سازی تلاش‌های کشورهای عضو برای دفاع از قدس و مقدسات آن در برابر جنایات اشغالگران اسرائیلی و حمایت از مردم فلسطین در برابر حملات وحشیانه صهیونیست‌ها را خواستار شدند.

در بیانیه پایانی این نشست، تجاوزات اشغالگران قدس ضد مردم فلسطین به ویژه در شهر قدس و اقدامات غیرقانونی رژیم صهیونیستی در این شهر با هدف سیطره کامل بر آن و تلاش برای تغییر وضعیت تاریخی و قانونی حاکم بر قدس و مسجد مبارک الاقصی محکوم شد.

کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در این بیانیه مسئولیت هرگونه پیامد تجاوزات و اقدامات غیرقانونی اشغالگران صهیونیستی در بیت‌المقدس از جمله تلاش برای تقسیم زمانی و مکانی مسجد الاقصی را متوجه دولت رژیم صهیونیستی دانسته و توقف فوری این اقدامات خطرناک و نامشروع را خواستار شدند.

شهر قدس که مسجدالاقصی نخستین قبله مسلمانان را در خود جا داده، بخش لاینفک فلسطین و از مهم‌ترین اماکن سه گانه مقدس اسلامی به شمار می‌آید .

مسجدالاقصی به عنوان نماد اصلی هویت اسلامی - فلسطینی شهر بیت المقدس همواره هدف اقدامات ویرانگرانه رژیم اشغالگر قدس قرار داشته است.

مدیر مسجد الاقصی: مسجدالاقصی متعلق به تمام مسلمانان جهان است

کلیدواژه