ثور 15, 1401 06:54 Asia/Kabul
  • هشدار حماس به صهیونیست‌ها: با آتش بازی نکنید
    هشدار حماس به صهیونیست‌ها: با آتش بازی نکنید

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین«حماس» درباره اقدامات تحریک آمیز صهیونیست‌ها در مسجدالاقصی هشدار داد و آن را به مثابه بازی کردن با آتش دانست.

صهیونیست‌ها تصمیم دارند روز پنجشنبه به مناسبت روز به اصطلاح استقلال رژیم صهیونیستی (اشغال فلسطین) با پرچم رژیم صهیونیستی وارد مسجدالاقصی شده و در داخل این مسجد سرود این رژیم را بخوانند.

پلیس رژیم صهیونیستی نیز رسماً با تعرض دسته جمعی شهرک‌نشینان اشغالگر یهودی به مسجدالاقصی در روز پنجشنبه موافقت کرده است.

به گزارش رادیو دری، درپی این فراخوان، جنبش حماس  بیانیه‌ای را صادر  و اعلام کرد، حمله و تعرض  به مسجدالاقصی  منطقه را به سوی اوضاعی سوق می‌دهد که کابینه اشغالگران مسئول آن است.

حماس افزود: این جنبش از مردم قهرمان خود می‌خواهد در مسجدالاقصی حضور یابند و در شهر قدس در حال آماده‌باش باشند تا از هویت و دین و قبله اول دفاع کنند.

جنبش  حماس دراین بیانیه با اشاه به اینکه اشغالگران بدانند که طرح‌های تقسیم زمانی و مکانی مسجدالاقصی و طرح‌های یهودی سازی مقدسات ما راه به جایی نخواهد برد و اهداف شومش محقق نخواهد شد، تصریح کرد، اشغالگران به دنبال سوق دادن منطقه به جنگی دیگر هستند.

«عبداللطیف قانوع» سخنگوی حماس نیز دراینباره گفت: موافقت پلیس رژیم صهیونیستی با تعرض دسته جمعی شهرک‌نشینان به مسجدالاقصی در روز پنجشنبه به منزله جرقه آغاز جنگ و نبردی دیگر با دشمن صهیونیستی خواهد بود.

قانوع تاکید کرد، ملت فلسطین هرگز اجازه تکرار تعرض صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی و تقسیم زمانی و مکانی این مسجد بین مسلمانان و یهودیان را نخواهد داد.

مسجدالاقصی به عنوان نماد اصلی هویت اسلامی - فلسطینی شهر بیت المقدس همواره هدف اقدامات ویرانگرانه رژیم اشغالگر قدس قرار داشته است.

هشدار حماس به رژیم صهیونیستی درباره هرنوع تعرض به مسجدالاقصی

کلیدواژه