ثور 16, 1401 10:48 Asia/Kabul
  • کویت، قطر و اردن یورش صهیونیست ها به مسجد الاقصی را محکوم کردند
    کویت، قطر و اردن یورش صهیونیست ها به مسجد الاقصی را محکوم کردند

وزارتخانه های خارجه قطر، کویت و اردن پنجشنبه شب با صدور بیانیه های جداگانه، یورش صهیونیست ها به مسجدالاقصی را به شدت محکوم کردند.

صدها صهیونیست روز پنجشنبه در سالروز اشغال فلسطین با یورش به مسجد الاقصی، این مکان مقدس را مورد هتک حرمت قرار دادند.

به گزارش رادیو دری، وزارت خارجه کویت در بیانیه ای با محکوم کردن یورش صهیونیست ها به مسجدالاقصی، نسبت به عواقب وخیم ادامه چنین اقدامات غیرقانونی علیه فلسطینیان هشدار داد.

وزارت خارجه قطر نیز ضمن محکوم کردن اقدامات تنش‌آمیز صهیونیست ها، یورش صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی را توهین و بی احترامی به مقدسات ارزشمند مسلمانان خواند.

وزارت خارجه اردن هم در بیانیه ای با محکوم کردن یورش صهیونیست ها به مسجدالاقصی، خواستار توقف فوری تجاوزات اشغالگران اسرائیلی به این مسجد مقدس شد.

دبیرخانه کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی ایران هم روز پنجشنبه در بیانیه‌ای ضمن محکومیت تجاوز صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی تأکید کرد، مقاومت و ملت فلسطین بیش از هر زمان دیگری برای دفاع از مسجدالاقصی آماده هستند.

مسجدالاقصی به عنوان نماد اصلی هویت اسلامی - فلسطینی شهر بیت المقدس همواره هدف اقدامات ویرانگرانه رژیم اشغالگر قدس قرار داشته است.

اقدامات سلطه جویانه رژیم صهیونیستی در قبال قدس و مسجدالاقصی  در حالی است که سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد "یونسکو" (UNESCO) در سال 2016  با تصویب قطعنامه ای هرگونه رابطه تاریخی و دینی و یا فرهنگی یهودیان با اماکن مقدس در قدس به ویژه مسجد الاقصی را رد  و این مسجد را مکانی مقدس برای مسلمانان دانست.

شهر قدس که مسجدالاقصی نخستین قبله مسلمانان را در خود جا داده، بخش لاینفک فلسطین و از مهم‌ترین اماکن سه گانه مقدس اسلامی به شمار می‌آید.

قدس از سال 1967 در اشغال اسرائیل است.

یورش شهرک‌نشینان به مسجدلاقصی به بهانه سالروز اشغال فلسطین

کلیدواژه