ثور 20, 1401 19:36 Asia/Kabul
  • مقام یمنی: هیچ اثری از آتش بس در یمن وجود ندارد
    مقام یمنی: هیچ اثری از آتش بس در یمن وجود ندارد

نائب رئیس هیات مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن گفت: آتش بس بشردوستانه تقریباً به پایان رسیده است و مردم یمن هیچ اثری از آن در جنبه های انسانی احساس نکرده‌اند.

به گزارش رادیو دری؛ «هانس گروندبرگ» فرستاده سازمان ملل، دوم آوریل از آغاز آتش‌بسی دو ماهه در یمن و توقف حملات نظامی زمینی، دریایی و هوایی و تسهیل ورود ۱۸ کشتی حامل سوخت به بنادر الحدیده و دادن مجوز به پروازهای هفتگی در فرودگاه صنعاء خبر داده بود. 

در شرایطی که برقراری پرواز در فرودگاه صنعا یکی از شروط آتش بس موقت در یمن بوده است، اما ائتلاف سعودی  طبق معمول با کارشکنی در آتش‌بس  از دادن مجوز برای پرواز خودداری کرده است. 

«جلال الرویشان» نائب رئیس هیات مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن روز سه شنبه در گفت‌وگو با شبکه المسیره یمن گفت: کشورهای عضو ائتلاف متجاوز سعودی-آمریکایی همچنان به تضعیف آتش‌بس انسانی و نظامی در یمن ادامه می‌دهند.

الرویشان با بیان اینکه کشورهای متجاوز هر روز آتش‌بس را نقض می ‌کنند  گفت آنها فقط هواپیماهای جنگی خود را با پهپاد جایگزین کردند و  ما این تخلفات را به دفتر نماینده سازمان ملل و جامعه بین المللی گزارش می‌کنیم.

 «محمد عبدالسلام» سخنگوی رسمی جنبش انصارالله یمن نیز چند روز پیش تصریح کرد: ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی همچنان در حال نقض آتش‌بس در این کشور است و از زمان اجرایی شدن آتش‌بس، ائتلاف متجاوز اجازه نمی‌دهد هیچ هواپیمایی وارد صنعاء شود و از ورود کشتیهای حامل سوخت نیز به بندرگاه الحدیده جلوگیری می‌کند.

ائتلاف سعودی 92 بار آتش بس در یمن را نقض کرد

استقبال ایران از برقراری آتش بس در یمن

کلیدواژه