ثور 25, 1401 08:09 Asia/Kabul
  • دمشق: سازمان ملل حملات اسرائیل به سوریه را محکوم کند
    دمشق: سازمان ملل حملات اسرائیل به سوریه را محکوم کند

وزارت خارجه سوریه شنبه شب در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل متحد و رئیس شورای امنیت خواستار محکومیت و موضع‌گیری این نهاد بین المللی درخصوص حملات رژیم صهیونیستی به این کشور شد.

رژیم اسرائیل در سال‌های اخیر بارها به دمشق و مناطق مختلف سوریه حمله هوایی کرده که با رهگیری به موقع پدافند هوایی در بیشتر مواقع این حملات دفع شده است.

تجاوزهای هوایی رژیم اسرائیل در حالی است که دولت سوریه بارها با ارسال نامه به سازمان ملل متحد این حملات را محکوم و خواستار توقف آن شده است.

به گزارش رادیو دری، وزارت خارجه سوریه در نامه خود به دبیرکل سازمان ملل متحد و رئیس شورای امنیت اعلام کرد: «حدود ساعت ۲۰:۲۰ شامگاه روز جمعه، ارتش اشغالگر اسرائیلی نقاطی در مرکز کشور را هدف تجاوز موشکی قرار داد. این تجاوز منجر به شهادت پنج نفر از جمله یک غیرنظامی و زخمی شدن هفت نفر دیگر از جمله یک دختر بچه و وقوع خسارات مادی و وقوع آتش سوزی در جنگل‌های منطقه مصیاف شد.»

در ادامه این نامه آمده است: «این تجاوز اسرائیل ساعاتی پس از تجاوز دیگر تروریست‌ها به شمال سوریه صورت گرفت که آنها به یگان‌های ارتش عربی سوریه حمله کردند که منجر به شهادت ۱۰ سرباز و مجروح شدن تعدادی دیگر شد.»

وزارت خارجه سوریه افزوده است: «این دو حمله در نتیجه هماهنگی پیوسته بین اسرائیل و تروریست‌ها صورت گرفت.»

در پایان این نامه آمده است: «جمهوری عربی سوریه از دبیرخانه سازمان ملل متحد و شورای امنیت انتظار دارد که موضعی روشن و بدون ابهام در قبال حملات اسرائیل به حاکمیت سوریه اتخاذ کنند، فارغ از هرگونه ملاحظات سیاسی و محاسباتی که در تضاد با مواضع قانونی و سیاسی ثابت و روشن سازمان ملل متحد و نهادهای آن در قبال موضوع اشغال اراضی سوریه توسط اسرائیل است.»

منابع رسمی سوریه جمعه شب گزارش دادند که پدافند هوایی ارتش این کشور حملات رژیم صهیونیستی به منطقه مصیاف را دفع کرده است.

سانا در این باره گزارش داد که پدافند هوایی این کشور به صورت مؤثر از نقاط مختلف با شلیک موشک‌های رژیم صهیونیستی در آسمان مصیاف مقابله و بیشتر آنان را سرنگون کرد.

هنیه: به حملات علیه اسرائیل تا توقف جنایات‌ اسرائیل ادامه می‌دهیم

کلیدواژه