ثور 25, 1401 14:00 Asia/Kabul
  • حماس: اشغالگران در سرزمین فلسطین جایی ندارند
    حماس: اشغالگران در سرزمین فلسطین جایی ندارند

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در بیانیه‌ای به مناسبت هفتاد و چهارمین سالروز اشغال فلسطین اعلام کرد، اشغالگران در سرزمین فلسطین هیچ جایی ندارند.

به گزارش رادیو دری، جنبش حماس روز یکشنبه گفت، مقاومت فراگیر و در راس آن مقاومت مسلحانه تنها راه رهایی از اشغالگری و مقابله با جنایات اشغالگران و بازپس‌گیری حقوق سلب شده است.

حماس تاکید کرد، در سایه چالش‌ها و خطرات پیش روی قضیه فلسطین، لازم است یک جبهه ملی با مشارکت تمامی جریان‌های فلسطینی طبق یک استراتژی مبارزاتی مبتنی بر مقاومت تشکیل شود تا خواسته ملت فلسطین در زمینه آزادی، بازگشت و تعیین سرنوشت خویش محقق شود.

از سوی دیگر، منابع فلسطینی می‌گویند در سالروز نکبت، نیروهای پلیس رژیم صهیونیستی در شهر قدس اشغالی به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.

74 سال پیش در 15 می سال 1948 گروه ها و سازمان‌های جنایتکار صهیونیست دست به جنایتی وحشیانه علیه ملت فلسطین زده و سرزمین آنان را اشغال کردند؛ جنایتی که به روز نکبت معروف شد.

در آن زمان اشغالگران صهیونیست مرتکب بیش از 70 جنایت وحشیانه در حق ملت فلسطین شدند و طی آن بیش از 531 شهر و روستا ویران شد و 774 روستای دیگر به تصرف اشغالگران درآمد و بیش از 800 هزار فلسطینی از سرزمین و خانه خود آواره شدند.

فلسطین: شورای امنیت از ادامه تنش آفرینی رژیم صهیونیستی جلوگیری کند

کلیدواژه