جوزا 05, 1401 07:37 Asia/Kabul
  • پیام تل‌آویو به مقاومت غزه: اقدام تحریک‌آمیز انجام نخواهیم داد
    پیام تل‌آویو به مقاومت غزه: اقدام تحریک‌آمیز انجام نخواهیم داد

منابعی در مقاومت غزه خبر دادند که تل‌آویو با ارسال پیامی توسط میانجیگران برای گروه‌های مقاومت مستقر در نوار غزه اطلاع داده که شهرک‌نشینان در راهپیمایی موسوم به «پرچم» اقدامات تحریک‌آمیز انجام نخواهند داد.

دادگاه رژیم صهیونیستی یکشنبه گذشته با صدور حکمی بدوی به شهرک نشینان اجازه داد مناسک مذهبی خود را آزادانه در صحن های مسجد مبارک الاقصی اجرا کنند.

به گزارش رادیو دری، منابعی در مقاومت فلسطین، شامگاه روز چهارشنبه خبر دادند که رژیم صهیونیستی به واسطه‌ میانجیگران پیامی برای مقاومت در ارتباط با راهپیمایی پرچم ارسال کرده است.

منابع یادشده به شبکه «المیادین» خبر دادند که رژیم اشغالگر در پیام یادشده عنوان کرده که اقدام تحریک‌آمیزی انجام نخواهد داد و راهپیمایی پرچم در همان خیابان‌هایی برگزار خواهد شد که در سال‌های گذشته برگزار شده است.

این منابع اضافه کردند که رژیم صهیونیستی اطلاع داده که پلیس این رژیم اجازه نخواهد داد که شمار شرکت‌کنندگان در راهپیمایی بیشتر از راهپیمایی سال‌های گذشته باشد.

تل‌آویو همچنین اعلام کرده است که هیچ گونه تغییری در وضعیت موجود در داخل مسجد الاقصی ایجاد نخواهد شد و راهپیمایی پرچم در خارج از مسجد الاقصی برگزار خواهد شد و  شرکت‌کنندگان در آن از طریق گذرگاه «باب العامود» عبور خواهند کرد.

المیادین اشاره کرد که تل‌آویو همچنین از گروه‌های مقاومت مستقر در نوار غزه خواسته که به سمت شهرهای اشغالی موشک شلیک نکنند.

اما در مقابل، گروه‌های مقاومت تأکید کرده‌اند که اجازه نخواهند داد شهرک‌نشینیان در قدس و خیابان‌های آن یاغی‌گری کنند و پاسخ به اقدامات تحریک‌آمیز از تمامی میدان‌های نبرد از جمله غزه علیه تل‌آویو صورت خواهد گرفت.

گروه‌های مقاومت همچنین تأکید کردند که تمام گزینه‌ها برای مقابله با اقدامات تحریک‌آمیز اشغالگران از جمله گزینه نظامی روی میز است.

بیانیه مشترک گروه‌های مقاومت فلسطین درباره مقابله با راهپیمایی پرچم

کلیدواژه