جوزا 05, 1401 07:43 Asia/Kabul
  • نصرالله: دستاورد حزب الله در سال 2000 بزرگترین دستاورد تاریخ معاصر لبنان است
    نصرالله: دستاورد حزب الله در سال 2000 بزرگترین دستاورد تاریخ معاصر لبنان است

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان چهارشنبه شب، پیروزی بر اسرائیل را یکی از روزهای یوم الله دانست و گفت: دستاوردی که حزب الله در سال 2000 به دست آورد، بزرگترین دستاورد تاریخ معاصر لبنان است.

مقاومت حزب‌الله لبنان روز 25  مه 2000 میلادی(5جوزا 1379)، رژیم صهیونیستی را پس از 18 سال مجبور به عقب‌نشینی از جنوب لبنان کرد. این روز در لبنان به نام عید مقاومت و آزادسازی لقب گرفته است.

به گزارش رادیو دری، سید حسن نصرالله در سخنانی به مناسبت سالروز آزادسازی لبنان از چنگ رژیم صهیونیستی و روز مقاومت، از تمام کسانی که جان خود را در این راه در طبق اخلاص گذاشتند، قدردانی کرد و افزود: پیروزی سال 2000 وجهه آن ارتش شکست‌ناپذیر را در هم شکست، و طرح "اسرائیل" بزرگ را درهم کوبید و به مردم فلسطین برای آزادسازی سرزمینشان امیدی دوباره بخشید.

دبیر کل حزب الله در بخش دیگری از اظهاراتش ضمن قدردانی و تشکر از جمهوری اسلامی ایران گفت که تهران هرگز از هیچ کوششی در حمایت از مقاومت فروگذار نکرد.

وی همچنین نقش شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی را در پیشبرد اهداف جبهه مقاومت بسیار مهم ارزیابی کرد.

دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد، باید تمام آن‌ جانفشانی‌ها یادآوری شوند زیرا این پیروزی مجانی به دست نیامد، بلکه با خون، اشک، دستان، انگشتان روی ماشه، عقل‌ها، قلب‌ها و اراده رقم خورد. باید آن کسانی که در برابر اشغالگران مقاومت کردند، معرفی شوند و همچنین آن افرادی که علیه مردم میهن خود توطئه کردند.

وی ادامه داد: نسل جدید باید از آن پستی و خواری و ذلت در پست های ایست و بازرسی در جنوب لبنان آگاه شوند و بدانند که برادارن و پدرانشان چه درد و رنج هایی در زندان‌ها و نقض حقوق بشری را تحمل کردند.

نصرالله افزود: مردم لبنان باید چهره حقیقی رژیم صهیونیستی را بشناسند،  رژیمی که می کوشد، خود را عادی جلوه دهد و با دیگر ملل منطقه رابطه داشته باشد.

دبیرکل حزب الله بار دیگر از پیروزی سال 2000 میلادی به مهم ترین دستآورد در تاریخ معاصر نام برد و گفت که یک پیروزی کامل بود که  مایه فخر و مباهات کشورهای عربی اسلامی و کشور لبنان شد.

پیام تبریک ظریف به مناسبت سالروز آزادسازی جنوب لبنان

کلیدواژه