جوزا 16, 1401 12:02 Asia/Kabul
  • تاکید« اسماعیل هنیه» به دفاع همه طرف‌ها از «مسجدالاقصی»
    تاکید« اسماعیل هنیه» به دفاع همه طرف‌ها از «مسجدالاقصی»

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس در دیدار با اعضای اتحادیه جهانی علمای مسلمان گفت: همه طرف‌ها از «مسجدالاقصی» و هویت اسلامی آن دفاع کنند.

به گزارش رادیو دری، «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس با اعضای اتحادیه جهانی علمای مسلمان در مقر این اتحادیه در استانبول دیدار و در مورد آخرین تحولات فلسطین و تجاوزات و جنایات اشغالگران صهیونیست علیه قدس و مسجد الاقصی گفتگو کرد.

اسماعیل هنیه ضمن اشاره به جنایات اخیر اشغالگران صهیونیست در مسجد الاقصی و برگزاری راهپیمایی تحریک‌آمیز پرچم در قدس، بر ضرورت تلاش تمامی طرف‌ها در حمایت از مسجد الاقصی و حفظ هویت اسلامی آن تاکید کرد.

وی افزود: قدس و مسجد الاقصی دو مؤلفه اصلی وحدت امت هستند که بر سر آن‌ها اجماع وجود دارد وسر و سامان دادن به اوضاع داخلی فلسطین نیز با توجه به وضعیت کنونی و خطرهای پیش روی مساله فلسطین، در راس اولویت‌های جنبش متبوعش قرار دارد.

چندی پیش گروه‌های مقاومت فلسطین با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند: دشمن صهیونیستی بداند که شمشیرِ قدس هنوز در غلاف نرفته است.

در ادامه بیانیه گروه‌های مقاومت فلسطین تأکید شد: ما قاطعانه در برابر اقدامات خصمانه دشمن صهیونیستی علیه قدس و مسجدالاقصی می‌ایستیم.

مسجدالاقصی به عنوان نماد اصلی هویت اسلامی - فلسطینی شهر بیت المقدس همواره هدف اقدامات ویرانگرانه رژیم اشغالگر قدس قرار داشته است.

ادامه تجاوز صهیونیست ها به مسجد الاقصی

کلیدواژه