جوزا 23, 1401 17:01 Asia/Kabul
  • میشل عون: رژیم صهیونیستی به قوانین پایبند نیست
    میشل عون: رژیم صهیونیستی به قوانین پایبند نیست

رئیس جمهور لبنان تأکید کرد ،مذاکرات غیر مستقیم با رژیم موقت صهیونیستی با دشواریهای بسیاری روبروست، زیرا این رژیم به هیچ یک از قوانین پایبند نیست.

یک هفته پیش یک کشتی متعلق به رژیم صهیونیستی با هدف استخراج گاز، وارد میدان گازی کاریش و محدوده ۵ کیلومتری خط مرزی ۲۳ در منطقه مورد مناقشه با لبنان شد که اعتراض مقامت لبنانی را درپی داشت.دولت لبنان عملیات استخراج گاز از میدان گازی کاریش توسط رژیم صهیونیستی را غیر قانونی می‌دانند.

این اقدام رژیم صهیونیستی درحالی صورت میگیرد که تاکنون پنج دور مذاکرات غیرمستقیم بین لبنان و رژیم صهیونیستی در مقر نیروهای سازمان ملل (یونیفل) در منطقه رأس الناقوره جنوب لبنان برگزار شده است.

به گزارش رادیو دری؛«میشل عون» رئیس جمهور لبنان بعد از ظهر امروز دوشنبه درسخنانی تصریح کرد، این کشور با فشارهایی روبروست که هدف آن، جلوگیری از بهره‌برداری لبنان از منابع نفتی و گازی است.

عون با بیان اینکه از حقوق لبنان در استفاده از منابع و گازی خود، عقب‌نشینی نخواهد کرد،افزود، دشمن صهیونیستی بر خلال قوانین و قطعنامه‌های بین‌المللی عمل می‌کند و با سوء استفاده از سکوت جامعه جهانی، قطعنامه‌های شورای امنیت را نقض می‌کند.

رئیس جمهور لبنان همچنین هر گونه ارتباط بین مذاکرات مرزهای دریایی با مسئله تأمین گاز و برق از مصر و اردن یا مذاکره با صندوق بین‌المللی پول را رد کرد.

سال گذشته نیز در پی انتشار اخباری مبنی بر برنده شدن شرکت آمریکایی «هالیبرتون» برای حفاری در منطقه مورد منازعه میان لبنان و رژیم صهیونیستی، وزارت خارجه لبنان از این رژیم به شورای امنیت سازمان ملل متحد شکایت کرد.

تاکید میشل عون بر ادامه روابط با کشورهای عربی

کلیدواژه