سرطان 03, 1401 15:17 Asia/Kabul
  • ائتلاف سعودی ۱۷۵ بار آتش‌بس یمن را نقض کرد
    ائتلاف سعودی ۱۷۵ بار آتش‌بس یمن را نقض کرد

برون مرزی-منابع نظامی از ۱۷۵ بار نقض آتش بس اعلام شده از طرف سازمان ملل متحد در یمن، از سوی ائتلاف متجاوز سعودی خبر دادند.

به گزارش  رادیو دری به نقل از المسیره، ائتلاف سعودی با انجام پروازهای تجسسی و شناسایی بر فراز استان‌های تعز، مأرب، بیضاء، حجه، الجوف، ضالع، البیضاء، صعده و محورهای مرزی آتش بس سازمان ملل متحد را نقض کردند.

براساس این گزارش، نیروهای ائتلاف سعودی مواضع نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی و همچنین منازل مسکونی شهروندان یمنی را در استان‌های مأرب، تعز، البیضاء حجه، صعده، ضالع، عسیر و جیزان را هدف حملات سنگین توپخانه، راکتی و خمپاره قرار دادند.

آتش بس یمن که بارها از سوی ائتلاف متجاوز سعودی نقض شده است به دنبال رایزنی‌های سازمان ملل متحد برای تمدید دوباره آن، در نهایت حدود سه هفته پیش برای دو ماه دیگر تمدید شد.

پیشتر «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن گفته بود که آتش‌بس یمن با نقض مکرر آن توسط ائتلاف سعودی تقریبا از بین رفته است.

گفتنی است، برخلاف انتظار سعودی‌ها، حملات آنها به سپر محکم مقاومت ملت یمن برخورد کرد و بعد از هفت سال پایداری و ضربات دردناک یمنی‌ها به عمق اراضی عربستان، بویژه تاسیسات آرامکو، ریاض به ناچار تن به آتش بس به امید خروج از باتلاق جنگ یمن داد.

تداوم آتش افروزی و نقض آتش بس سعودی ها در یمن

کلیدواژه