سرطان 06, 1401 12:21 Asia/Kabul
  • وحشت صهیونیست ها از سفر «بورل» به تهران
    وحشت صهیونیست ها از سفر «بورل» به تهران

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی که همیشه در پی مانع تراشی در مسیر لغو تحریم ها علیه ملت ایران بوده است، از سفر مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به تهران انتقاد کرد.

به گزارش رادیو دری؛ «جوزف بورل» مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز شنبه در تلاش برای از سرگیری مذاکرات درباره پرونده هسته‌ای ایران وارد تهران شد و با تعدادی از مقامات ایرانی دیدار و گفت و گو  کرد.

پس از ورود مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ایران، رسانه‌های آمریکایی از مشاجره تند «یائیر لاپید» وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی و «جوزف بورل» بر سر این سفر که با هدف از سرگیری مذاکرات هسته‌ای با ایران انجام شد، خبر دادند.

نشریه آمریکایی «پولیتیکو» در گزارشی با اشاره به این موضوع افزود: بورل پیش از سفر به تهران با ارسال پیامی به لاپید اطلاع داده بود که در تلاش است تا ایران را به مذاکرات بر سر توافق هسته‌ای بازگرداند.

لاپید در پاسخ به پیام بورل به شدت به سخنانش واکنش نشان داد و او را به نادیده گرفتن هشدارهای خطرناک مبنی بر اینکه ایران در پی کشتار شهروندان اسرائیلی در ترکیه بوده است، متهم کرد.

انتقاد «یائیر لاپید» از سفر بورل به تهران در شرایطی است که او از زمان روی کار آمدن کابینه «نفتالی بنت» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از هر فرصتی برای مانع‌تراشی در مسیر مذاکرات رفع تحریمی استفاده کرده است.

لاپید در حالی از بی‌اعتنایی بورل به ادعاهای اخیر تل آویو مبنی بر تلاش ایران برای کشتن صهیونیست‌ها در ترکیه سخن می‌گوید که این ادعاها هیچ گاه با سند و مدرک همراه نبوده و هیچ اساس و پایه‌ای نداشته است.

باید تأکید کرد که صحبت در مورد از سرگیری مذاکرات لغو تحریم با فروپاشی دولت رژیم صهیونیستی و افزایش شکاف در نگرش‌ها و جهت گیری ها بین و درون نهادهای صهیونیستی همراه بوده است؛ مساله‌ای که به گفته ناظران موضع رسمی تل آویو را تضعیف می‌کند و اعتماد مقامات ارشد این رژیم را به یکدیگر سست می‌کند.

امیرعبداللهیان: گفت‌ وگو با بورل ثمربخش بود

سفر«بورل» به تهران

کلیدواژه