سرطان 07, 1401 10:10 Asia/Kabul
  • درخواست حماس از جامعه جهانی برای توقف تجاوزات صهیونیست‌ها
    درخواست حماس از جامعه جهانی برای توقف تجاوزات صهیونیست‌ها

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) از جامعه جهانی خواست به مسئولیت خود برای توقف تجاوزات صهیونیست‌ها در شهر قدس اشغالی عمل کند.

به گزارش رادیو دری، جنبش حماس روز سه شنبه به مناسبت پنجاه و پنجمین سالروز الحاق قدس شرقی به رژیم صهیونیستی بیانیه‌ای صادر و در آن خواستار توقف تجاوزات این رژیم در قدس اشغالی شد.

۲۷ ژوئن ۱۹۶۷ کنست (پارلمان) رژیم صهیونیستی با طرح الحاق قدس شرقی به این رژیم موافقت کرد و به این ترتیب قدس شرقی از لحاظ سیاسی و اداری تحت اشغال این رژیم درآمد.

حماس تاکید کرد، قدس بخش جدایی‌ناپذیر سرزمین تاریخی فلسطین و مسجدالأقصی در قلب آن است و رژیم اشغالگر هیچ حاکمیت و مشروعیتی در آن ندارد و تلاش‌های آن برای نابودی هویت و چهره عربی و اسلامی قدس هرگز موفق نخواهد شد و قدس پایتخت ابدی فلسطین باقی خواهد ماند.

حماس امت عربی و اسلامی را به تحرکات سیاسی، دیپلماتیک، رسانه‌ای و انسانی با تمرکز بر قدس و مسجدالأقصی به منظور تقویت پایداری ملت فلسطین و مبارزات آن جهت بازپس‌گیری حقوق و آزادسازی سرزمین و مقدسات خود فراخواند.

شهر قدس که مسجدالاقصی نخستین قبله مسلمانان را در خود جا داده، بخش لاینفک فلسطین و از مهم‌ترین اماکن سه گانه مقدس اسلامی به شمار می‌آید.

 سکوت جامعه جهانی در مقابل جنایت‌های اسرائیل از جمله جنایت آواره کردن فلسطینی‌ها از سرزمین و منازل‌شان، دست رژیم اسرائیل را برای انجام مکرر این جنایت‌ها باز می‌کند. 

حماس: شهادت دختر جوان فلسطینی توسط صهیونیست‌ها جنایت جنگی بود

کلیدواژه