سرطان 09, 1401 08:15 Asia/Kabul
  • ارتش سوریه، نظامیان آمریکایی را عقب‌ راند
    ارتش سوریه، نظامیان آمریکایی را عقب‌ راند

نیروهای سوری راه یک کاروان نظامی آمریکا را بسته‌ و آن‌ها را مجبور به عقب‌نشینی کرده‌اند.

آمریکا طی یک دهه جنگ علیه سوریه به بهانه مقابله با تروریسم و داعش از شبه‌نظامیان جدایی‌طلب در این کشور حمایت کرده و مناطق نفت‌خیز سوریه را به اشغال خود در آورده است.

نیروهای تروریست آمریکایی با همدستی نیروهای دموکراتیک کرد"قسد" در طول ماه های گذشته صدها تانکر حامل نفت سرقتی سوریه از منطقه الجزیره خارج کرده و فروخته‌اند.

به گزارش رادیو دری به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، گروهی از نظامیان سوری دریکی از ایست بازرسی ها، راه کاروان نظامی آمریکا در منطقه  «تل سطیح» القامشلی را بسته و آنها را وادار به عقب‌نشینی کردند.

نیروهای ارتش سوریه اعلام کردند، به هیچ عنوان به هیچ کاروان نظامی آمریکا اجازه عبور نخواهند داد و راه را بر آن‌ها خواهند بست.

منابع محلی سوریه گزارش دادند، نیروهای آمریکایی مستقر در شرق این کشور محموله‌های نفتی و غلات سوریه را به کشورهای مجاور قاچاق می‌کنند.

براساس آمار و ارقام وزارت نفت سوریه، روزانه ۷۰ هزار بشکه نفت سوریه توسط نیروهای اشغالگر آمریکا و نیروهای مزدور آن در مناطق شرقی سرقت می‌شود.

دولت سوریه بارها تأکید کرده است، عناصر تروریستی آمریکا  و نیروهای وابسته به آنان در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت کشور ندارند و باید از این منطقه خارج شوند.

مردم الحسکه سوریه نظامیان آمریکایی را مجبور به عقب نشینی کردند

کلیدواژه