سرطان 09, 1401 13:14 Asia/Kabul
  • واکنش حماس به زخمی شدن فرمانده ارشد صهیونیست
    واکنش حماس به زخمی شدن فرمانده ارشد صهیونیست

سخنگوی حماس در واکنش به زخمی شدن فرمانده ارشد رژیم صهیونیستی در درگیری بافلسطینیان گفت: مقاومت مسلحانه باید ادامه پیدا کند.

شب گذشته (چهارشنبه شب) صدها صهیونیست به قبر حضرت «یوسف» در نابلس کرانه باختری یورش بردند که با تیراندازی مبارزان فلسطینی به محض رسیدن به این مکان روبرو شدند.

بر اساس گزارش رسانه‌های صهیونیستی، در این تیراندازی «روی تسوایگ» (Roi Zweig) فرمانده تیپ «السامره»  در ارتش رژیم صهیونیستی و سه شهرک‌نشین زخمی شدند.

به گزارش رادیو دری به نقل از «الأمد»، «فوزی برهوم» سخنگوی حماس روز پنج شنبه تاکید کرد، مسیر مقاومت مسلحانه از جنین تا نابلس مؤید آن است که درگیری همیشگی، فراگیر و نامحدود با رژیم اشغالگر اسرائیل باید در تمام روستاها و شهرهای کرانه باختری ادامه و افزایش یابد.

برهوم در ادامه هدف این مبارزه مسحانه را شکست توطئه‌های رژیم اشغالگر، به فرسایش کشاندن آن و جلوگیری از تحقق اهدافش تا آزادی کامل خاک فلسطین اعلام کرد.

سخنگوی حماس افزود: اذعان رژیم صهیونیستی به زخمی شدن فرمانده ارشد و تعدادی از شهرک‌نشینان با گلوله مبارزان فلسطینی، تأکید بر توانایی مقاومت برای وارد کردن خسارت به صفوف دشمن، تحمیل قواعد درگیری جدید به این رژیم و افزایش هزینه هر یورش یا تجاوزی علیه ملت فلسطین است.

پیشتر اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس در واکنش به تشدید تجاوزات و اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان گفته بود که مقاومت اجازه پایمال شدن خون شهداء را نمی دهد.

پاسخ فلسطینیان به جنایات جنین/ زخمی شدن شماری از نظامیان صهیونیست

کلیدواژه