سرطان 11, 1401 13:21 Asia/Kabul
  • حماس حمله رژیم صهیونیستی به سوریه را محکوم کرد
    حماس حمله رژیم صهیونیستی به سوریه را محکوم کرد

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) با محکومیت شدید حمله بامداد امروز رژیم صهیونیستی به سوریه، خواستار اتحاد امت اسلامی در برابر این حملات شد.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) صبح امروز از حمله رژیم صهیونیستی به شهرستان «الحمیدیه» در جنوب طرطوس خبر داد.

به گزارش رادیو دری به نقل از وبگاه شهاب نیوز؛ «حازم قاسم» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس امروز (شنبه) حمله بامداد رژیم صهیونیستی به استان طرطوس سوریه را محکوم کرد.

حازم قاسم گفت: این حمله اقدامی جنایتکارانه و در امتداد تجاوزات رژیم صهیونیستی است که علیه امت اسلامی جریان دارد و لازم است تا با تمامی توان موجود در امت اسلامی با جنایات رو به افزایش مقابله شود.

سخنگوی حماس همچنین اظهارداشت: افزایش حملات رژیم صهیونیستی با تلاش برخی کشورهای منطقه جهت تشکیل پیمان‌های نظامی با این رژیم همراه شده و چنین روندی تنها در خدمت سیاست‌های توسعه‌طلبانه رژیم اسرائیل است.

ساعت ۶:۳۰ صبح امروز (شنبه، ۲ ژوئیه)، دشمن اسرائیلی، با چند موشک از فراز دریای مدیترانه در غرب طرابلس، چند مرغداری در اطراف شهرستان الحمیدیه در جنوب طرطوس را هدف قرار داد و این حمله به مجروح شدن دو غیرنظامی از جمله یک زن منجر شد و خسارت مالی نیز بر جا گذاشت.

دولت سوریه بارها اعلام کرده است، رژیم صهیونیستی و متحدان منطقه‌ای و غربی آن از گروه‌های تکفیری تروریستی که با دولت سوریه می‌جنگند، حمایت می‌کنند. ارتش سوریه نیز تاکنون بارها محموله‌های تسلیحاتی و مهمات ساخت فلسطین اشغالی را از گروه‌های تروریستی مستقر در سوریه کشف کرده است.

گفتنی است جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به صورت متناوب با نقض حریم هوایی لبنان یا از طریق بلندی‌های اشغالی جولان  به سمت اهدافی در شرق و شمال غرب سوریه حملات موشکی انجام می‌دهند.

تجاوز دوباره رژیم صهیونیستی به سوریه/ بمباران پایگاه ارتش سوریه در قنیطره

کلیدواژه