سرطان 19, 1401 10:28 Asia/Kabul
  • سازمان ملل: کوچاندن فلسطینیان از «مسافر یطا» جنایت جنگی است
    سازمان ملل: کوچاندن فلسطینیان از «مسافر یطا» جنایت جنگی است

دفتر هماهنگ‌کننده کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد (اوچا) بر مخالفت خود با کوچاندن فلسطینیان از منطقه «مسافر یطا» در منطقه الخلیل در جنوب کرانه باختری تأکید کرد.

به گزارش رادیو دری به نقل از روزنامه القدس العربی، دفتر هماهنگ‌کننده کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد (اوچا) شنبه شب در بیانیه‌ای هشدار داد؛ سیاست کوچاندن اجباری فلسطینیان از منطقه مسافر یطا، برخلاف توافقنامه چهارم ژنو و جنایت جنگی است.

در این بیانیه آمده است، حقوق بشر بین‌المللی کوچاندن اجباری غیرنظامیان از اراضی اشغالی فلسطین را ممنوع کرده و مسئولان اسرائیلرای باید تدابیری برای جلوگیری از اجرای عملیات‌های تخریب، تخلیه و اجرای تمرینات نظامی در این مناطق اتخاذ کنند.

در بیانیه اوچا آمده است، عملیات مستمر تخلیه و کوچاندن فلسطینیان و توسعه شهرک‌سازی در طول ۵۵ سال از اشغالگری این منطقه، واقعیت‌ها را تغییر داده و با حقوق بشر و قطعنامه‌های صادره از شورای امنیت سازمان ملل منافات دارد.

دفترهماهنگ کننده کمک های بشردوستانه سازمان ملل متحد (اوچا) اعلام کرد، ۲۱۵ خانواده فلسطینی متشکل از یک هزار و ۱۵۰ نفر از جمله ۵۶۹ کودک هم اکنون در منطقه مسافر یطا زندگی می‌کنند که خانه‌های آن‌ها در معرض خطر تخریب قرار دارد.

سازمان ملل: تخلیه فلسطینیان از قدس اشغالی از سوی اسرائیل جنایت جنگی است

کلیدواژه