سرطان 21, 1401 15:55 Asia/Kabul
  • واکنش اتحادیه جهانی علمای مقاومت به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی
    واکنش اتحادیه جهانی علمای مقاومت به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی

رییس اتحادیه جهانی علمای مقاومت با اشاره به انتخاب شیخ "محمد العیسی" به عنوان خطیب مسجد ابراهیم(ع) در مراسم عرفات گفت: ریاض به دنبال عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی با استفاده از مراسم حج است.

عربستان سعودی برای مراسم روز عرفه، فردی به نام شیخ محمد الیسی را به عنوان خطیب مسجد ابراهیمی (ع) انتخاب کرد؛ فردی که ترویج دهنده عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی‌ است که این انتخاب واکنش‌های گسترده‌ عربی - اسلامی در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشته است.

به گزارش رادیو دری، شیخ ماهر حمود رئیس اتحادیه جهانی علمای مقاومت امروزسه شنبه با اشاره به جایگاه مهم اعمال عرفات و مسجد ابراهیم (ع) در فریضه حج و در عین حال سابقه فعالیت های این خطیب سعودی افزود: سابقه فعالیت های این خطیب عربستانی در تضاد با ساده ترین مبانی اسلامی است و مهمترین مورد از فعالیت های وی بازدید از اردوگاه موسوم به "آشویتس" و اظهار همدردی اش با یهودیان صهیونیست است.

به گفته شیخ حمود، "العیسی" صهیونیست ها را برادران خطاب و برای آنها ابراز تأسف می کند، در حالی که نیروهای فلسطینی، نگهبانان مسجدالاقصی و مردم محاصره شده غزه را تروریست توصیف کرده و ریختن خون آنان را از سوی صهیونیست ها مباح دانسته و از مرگ آنان براثر گرسنگی، بمباران یا ترور استقبال می کند.

رئیس اتحادیه جهانی علمای مقاومت اضافه کرد: مقامات سعودی می خواهند حج را به مسیری برای عادی سازی با رژیم صهیونیستی تبدیل کنند و با پشت سر گذاشتن هر گونه مخالفت با این رژیم، از در آشتی با صهیونیسم در آیند.

شیخ حمود افزود: مقامات ریاض و در راس همه آنها "محمد بن سلمان" ولیعهد عربستان، با نادیده گرفتن مخالفت علمای جهان اسلام با انتصاب العیسی، پیشاپیش خود را محکوم کرده اند.

شهروندان عرب در کشورهای عربی مختلف از جمله مصر، الجزایر، اردن و قطردر اعتراض به این تصمیم مقامات عربستان سعودی هشتگ "#انزلوا_العیسی_من_المنبر" (العیسی را از منبر پایین بکشید) را ترند کرده‌اند.

سفر بایدن به ریاض؛ تایید عادی‌سازی روابط عربستان و رژیم اسرائیل   

احتمال عادی‌سازی روابط بین سعودی‌ها و صهیونیست‌ها قوت گرفت

کلیدواژه