سرطان 23, 1401 07:53 Asia/Kabul
  • نصرالله: یکی از دستاوردهای مقاومت براندازی طرح خاورمیانه جدید بود
    نصرالله: یکی از دستاوردهای مقاومت براندازی طرح خاورمیانه جدید بود

دبیرکل حزب الله لبنان تأکید کرد که یکی از مهمترین دستاوردهای محور مقاومت، از بین بردن طرح آمریکا برای ایجاد خاورمیانه جدید بوده است.

به گزارش رادیو دری، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان روز چهارشنبه طی سخنانی به مناسبت فرار رسیدن سالروز پیروزی مقاومت در جنگ تموز سال ۲۰۰۶ مقابل رژیم صهیونیستی، یکی از مهمترین دستاورد‌های مقاومت را براندازی طرح آمریکا برای ایجاد خاورمیانه جدید عنوان کرد.

نصرالله افزود: از مهمترین نتایج جنگ سی و سه روزه ایجاد معادله بازدارندگی بین لبنان و دشمن صهیونیستی بود.

وی اظهار داشت: به لطف وجود معادله بازدارندگی دشمن اسرائیلی برای هرگونه اقدام نظامی علیه لبنان هزار بار فکر می‌کند.

دبیرکل حزب الله گفت: وزیر جنگ اسرائیل می‌داند که تهدیداتش علیه لبنان سخنی تو خالی است. اسرائیل جرأت ندارد وارد غزه که از بیش از 15 سال پیش تحت محاصره است شود، پس چگونه می‌تواند وارد لبنان شود؟

نصرالله در ادامه افزود: به گانتس توصیه می کنم که روزهای پایانی جنگ سی و سه روزه را هنگامی که اسرائیل نتوانست وارد ورزشگاه شهر «بنت جبیل شود» به یاد بیاورد.

وی تاکید کرد که امکانات مقاومت امروز بی سابقه است و اراده جنگیدن امروز قوی تر از هر زمانی است.

دبیرکل حزب الله گفت: مقاومت تنها نیرویی است که لبنان برای دستیابی به نفت و گاز و استخراج آن دو در اختیار دارد و استخراج این دو ماده فرصت طلایی برای نجات لبنان و دولت لبنان است.

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه افزود: امروز نسخه جدیدی از پروژه غرب آسیا جدید وجود دارد و سفر بایدن به منطقه نیز در همین راستاست.

آمریکای امروز با آمریکای سال ۲۰۰۳ و ۲۰۰۶ بسیار تفاوت کرده و رئیس جمهور پیر آن تصویری از چهره آمریکاست که وارد مرحله پیری شده است.

دبیرکل حزب الله لبنان همچنین گفت: بایدن به دو علت به منطقه آمده است؛ اول برای متقاعد کردن کشور‌های خلیج فارس به صادرات نفط و گاز و دوم به خاطر اسرائیل. مأموریت اول و تعیین کننده آمریکایی‌ها برای نتایج جنگ روسیه و اوکراین، تأمین گاز جایگزین روسیه برای اروپاست.

وی همچنین گفت که رئیس جمهور آمریکا در سفر خود به فلسطین اشغالی مطلقاً چیزی برای ارائه به مردم فلسطین ندارد. 

نصرالله درباره آتش بس یمن گفت: آنچه که باید جو بایدن درخواست کند، تمدید آتش بس نیست، بلکه پایان دادن به جنگ و محاصره یمن است.

قالیباف سالگرد پیروزی مقاومت در جنگ 33 روزه را تبریک گفت

کلیدواژه