سرطان 26, 1401 08:11 Asia/Kabul
  • مخالفت ۲۸ نهاد کویتی با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی
    مخالفت ۲۸ نهاد کویتی با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی

28 نهاد جامعه مدنی کویت با اشاره به سفر رئیس جمهوری آمریکا به منطقه، بر موضع ثابت خود در حمایت از مسئله فلسطین و مخالفت با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی تاکید کردند.

«جو بایدن» رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه (۱۳ ژوئیه) وارد فلسطین اشغالی شد و با مقامات صهیونیست وهمچنین «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دیدارو گفتگو کرد. بایدن روز جمعه نیز به عربستان سعودی سفر کرد.

به گزارش رادیو دری به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، ۲۸ نهاد جامعه مدنی کویت روز شنبه در نامه‌ای به «شیخ نواف الاحمد الجابر الصباح» امیر این کشور تصریح کردند، همزمان با سفر جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا به منطقه و بالا گرفتن موج عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی بر موضع ثابت و همیشگی خود در قبال مسئله فلسطین و مخالفت با هر گونه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی با هر بهانه یا توجیهی تاکید می‌کنیم.

نهادهای مدنی کویت افزودند: حمایت از ملت فلسطین در مبارزه آزادانه و مطالبه برای آزادسازی همه اراضی اشغالی خواسته‌ای انسانی و اصولی است که قابل سازش و کوتاه آمدن نیست.

نهادهای مدنی کویت همچنین با تاکید بر مخالفت کامل و قاطع با هر گونه اقدامات مشکوک و تلاش برای تحمیل آن، اعلام کردند که این کشور باید بر اساس نص قانون اساسی خود عمل کند.

در ماده اول قانون اساسی کویت آمده است که کویت بخشی از امت عربی است و در حمایت از مسئله اصلی و نخست این امت به عهد خود وفادار خواهد ماند.

سفر بایدن به منطقه؛ ناتوانی آمریکا و رژیم اسرائیل مقابل محور مقاومت  

کلیدواژه